Ustka

Ustka

Opublikowany Dodaj komentarz

Choć od moich wakacji w Ustce minęło trochę czasu, nadal wspominam to miejsce z ogromnym sentymentem. Szczerze mówiąc z chęcią wróciłabym do Ustki gdyby to było tylko możliwe. Klimat tamtego miejsca jest naprawdę niesamowity. Czuję się tam właściwie jak w domu. Mój poprzedni wpis na temat Ustki znajdziecie Tutaj.

Ustka2

Plaże w Ustce

Duży wpływ na takie postrzeganie Ustki mają atrakcje turystyczne i przede wszystkim tamtejsze plaże, które w bardzo wielu ogólnopolskich rankingach zajmują bardzo wysokie lokaty. Władze miasta dbają o jakość i czystość plaż. Część z nich jest także modernizowana. Plaże w Ustce są dwie: wschodnia i zachodnia. Plaża zachodnia jest zdecydowanie bardziej cicha, mniej zaludniona. Właściwie dzika. Decydując się na wypoczynek po tamtej stronie pamiętajcie, że jest tam dość głęboko i ta część plaży nie jest strzeżona. To świetne miejsce do wypoczynku, czy wieczornych spacerów. Na teren plaży zachodniej najłatwiej dotrzeć nowo wybudowanym mostem, który jest otwierany o każdej pełnej godzinie na 15 minut.

ustka7
Plaża wschodnia jest dużo bardziej zaludniona i w upalne dni może pojawić się problem z miejscami. Plaża wschodnia jest połączona z promenadą, na której zaopatrzycie się w pamiątki, czy też zjecie całkiem dobry obiad. Wiele restauracji położonych przy promenadzie ma świetny widok na morze. W okresie wakacyjnym turystów tam nie brakuje.

Ustka4

Ustecka Marina

Jak na nadmorskie miasto przystało Ustka może także pochwalić się mariną. Aby do niej dotrzeć wystarczy oddalić się o dosłownie kilkaset metrów od promenady. Na terenie Usteckiej mariny znajdują się statki i kutry rybackie, jachty i średniej wielkości statki. Z portu odpływają także statki wycieczkowe, zabierające turystów na kilkudziesięciominutową wycieczkę po Bałtyku.

ustka8

Starówka w Ustce
Spacer po usteckiej starówce to sama przyjemność. Jej wygląd zdecydowanie różni się od tradycyjnych starówek, które możemy zobaczyć na przykład Warszawie, czy Wrocławiu. Charakterystycznymi elementami starówki w Ustce są domy w biało czarnych barwach, przypominających szachownicę. Ustka w średniowieczu przede wszystkim funkcję osady rybackiej. Dzisiejszy wygląd starówki ma o tym przypominać. Zabudowa tej części miasta jest nadal restaurowana. Muszę przyznać, że to miejsce naprawdę robi wrażenia. W pobliżu starówki znajduje się Muzeum Chleba.

ustka10

ustka11

Bunkry Bluchera to jedna z najważniejszych atrakcji w Ustce. Bunkry znajdują się w zachodniej części miasta i cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów. Budowle powstały w latach 30stych ubiegłego wieku. Bunkry, podziemne korytarze, historyczne budynki, to tylko niektóre atrakcje Twierdzy Ustka.

Ustka oferuje turystom masę atrakcji. Jestem pewna, że to niewielkie miasto z roku na rok będzie stawało się coraz popularniejsze. Jeśli szukacie miejsca na tegoroczny urlop koniecznie zajrzyjcie do Ustki. Na pewno nie będziecie się tam nudzić!

usta12

Related content