Ustka praktycznie

Opublikowany 1 komentarz

Ustka to mój ulubiony fragment polskiego wybrzeża. Od kilku lat wyjeżdżam tam na wakacje. Tak było i w tym roku. Pod koniec ubiegłego tygodnia wybrałam się na przedłużony weekend. Przygotowałam krótkie podsumowanie mojego wyjazdu i informacje praktyczne na temat miasta.
Ustka to idealny cel wakacyjnych wyjazdów. Atrakcji w tym mieście nie brakuje. To świetna miejscówka na długi 1-2 tygodniowy wypoczynek, jak i krótkie, weekendowe wypady. W trakcie kilku dni zdążycie zwiedzić wszystkie najważniejsze zabytki w mieście i okolicy.

ust5

Jak dojechać?

Ustka jest położona w województwie pomorskim, 20 kilometrów od Słupska. Do miasta dotrzecie właściwie wszelkimi możliwymi środkami transportu.

Bezpośrednio – z Warszawy do Ustki w okresie wakacyjnym kursuje Pociąg Słoneczny. Połączenie jest realizowane przez Koleje Mazowieckie.

Warszawa – Słupsk- Ustka to połączenie, z którego właściwie zawsze korzystam. Podróż z Warszawy do Słupska trwa około 5 godzin. (PKP Intercity).

Ze Słupska do Ustki niemal co 30 minut kursują autobusy . Czas podróży to około 20 minut.

Warszawa – Gdynia- Słupsk – Ustka to podróż pendolino z przesiadką w Gdyni. Czas podróży to około 5 godzin + 20 minut ze Słupska do Ustki.

ust97

Noclegi w Ustce

Baza noclegowa w Ustce jest naprawdę rewelacyjnie rozwinięta. Znajdziecie tam zarówno prywatne kwatery, średniej klasy hotele, czy też hotele o bardzo wysokim standardzie. Polecam wam wynajęcie mieszkania od mieszkańców miasta. Większość ludzi mieszkających w Ustce na okres wakacyjny przenosi się do swoich letnich domków, a własne mieszkania wynajmują. Standard tych domów jest najczęściej wysoki z wszelkimi możliwymi wygodami. Ceny takich noclegów rozpoczynają się od 45 złotych od osoby.

UST4

Jedzenie

Ustka proponuje turystom mnóstwo miejsc, w których można zjeść przepyszne potrawy. Ceny są bardzo zróżnicowane. Jedną z najpopularniejszych usteckich restauracji jest Syrenka, specjalizująca się w przygotowywaniu wędzonych ryb. Syrenka przeszła metamorfozę w programie Kuchenne Rewolucje. Świetne wrażenie zrobiła na mnie restauracjaRucolaserwująca włoskie potrawy. Wystrój tego miejsca jest rewelacyjny. Dobrą rybę można zjeść za całkiem przystępną cenę w barze Koral

ustka6

Usteckie plaże

Od kilku lat Ustka zajmuje bardzo wysokie lokaty we wszelkich rankingach dotyczących jakości polskich nadmorskich kurortów. Miasto może się pochwalić szerokimi plażami (wschodnia i zachodnia). Część zachodnia jest właściwie dzika. Turystów można tam właściwie policzyć na palcach jednej ręki. Część wschodnią i zachodnią łączy most otwierany co godzinę na 15 minut. Plaża wschodnia jest zdecydowanie bardziej skomercjalizowana. Ustecka promenada rozpoczyna się od końca portu i ciągnie przez niemal kilometr. W pobliżu latarni morskiej znajdują się także dwa falochrony.

Kolejny post podsumowujący moją wizytę w Ustce już wkrótce 🙂

ust 2

Related content