Wywiad Samu Haber

Opublikowany Dodaj komentarz

Wasza poprzednia płyta pojawiła się w sklepach muzycznych niespełna dwa lata temu. Jak wyglądają prace nad nowym albumem? Pojawiły się już jakieś pomysły co do tytułu?

Cały czas pracujemy nad nowym materiałem. Nie mamy jeszcze tytułu, ale myślę, że on zrodzi się w naszych głowach całkiem przypadkiem. Nowe kawałki nagrywamy w klimacie Sunrise Avenue, ale pojawiają się także całkiem nowe brzmienia. Jak na razie jestem zachwycony efektami!! Jeśli wszystko pójdzie dobrze wydamy nowy album pod koniec przyszłego roku.

Planujecie trasę koncertową po wydaniu kolejnego krążka? Istnieje szansa na koncert w Polsce?

Oczywiście, że tak! Trasa koncertowa jest uzależniona od sukcesu albumu. Zawsze bardzo chętnie przyjeżdżamy do Polski. Naprawdę mam nadzieję, że znajdą się promotorzy którzy zechcą zorganizować koncert Sunrise Avenue w Polsce. Minęło już tak dużo czasu od naszej ostatniej wizyty…

Pracujecie w tej chwili nad zupełnie nowym projektem. Możesz zdradzić nam kilka szczegółów na temat Big Band Theory? Czy w czasie koncertów będą pojawiali się także inni muzycy?

To oczywiście wielka tajemnica:) Po wielu latach grania „tradycyjnych” rockowych koncertów chcieliśmy po prostu spróbować czegoś zupełnie nowego. Tworzenie nowych aranżacji naszych piosenek to coś niesamowitego. Świetnie się przy tym bawimy. Na scenie będzie w sumie występowało około 10 osób. Mam nadzieję, że podołamy temu wyzwaniu 😉

Nagrałeś piosenkę z formacją Follow Your Instinct, jak doszło do waszej współpracy?

W czasie naszej wiosennej trasy koncertowej dostałem telefon ze Stanów z propozycją współpracy. Zostałem poproszony o nagranie refrenu do hip hopowego numeru . Myślę, że całkiem fajnie nam to wyszło. Jestem bardzo zadowolony z tej współpracy, poza tym to kolejne ciekawe doświadczenie. Dobrze jest czasami zrobić coś zupełnie innego.

Czyli możemy liczyć na kolejne duety?
Jasne! Jeśli tylko pojawi się jakaś ciekawa propozycja współpracy, to na pewno wezmę w tym udział.

Jesteście bardzo popularni w Europie, nie planujecie trasy po USA?

Może kiedyś. Podbijanie rynku amerykańskiego jest naprawdę bardzo trudne. Oczywiście byłoby świetnie jeśli osiągnęlibyśmy sukces w Stanach, ale jak na razie jesteśmy zadowoleni z tego co zrobiliśmy w Europie.

Wystąpiliście ostatnio w programie Idol. Co sądzisz na temat programów typu talent show? Uważasz, że one naprawdę dają szansę młodym artystom?

Czasem takie programy rzeczywiście pomagają. Przynajmniej tutaj w Finlandii istnieje naprawdę wielu artystów, którzy dzięki takim programom osiągnęli ogromny sukces i ich kariera dalej się rozwija. Sam nigdy nie wziąłbym udziału w talent show, ale wyobrażam sobie, że to może być naprawdę świetne doświadczenie.

Related content