pozycjonowanie

Jak zarabiać na blogu – pozycjonowanie stron

Opublikowany Dodaj komentarz

Czym jest pozycjonowanie? Jak wpływa na atrakcyjność bloga? Czy warto tworzyć teksty pod SEO?

Mój poprzedni post o możliwościach zarabiania na własnym blogu cieszył się dużym zainteresowaniem. Dziś wracam z kolejną dawką merytorycznych informacji, tym razem dotyczących pozycjonowania.

pozycjonowanie
Czym jest pozycjonowanie stron? To nic innego niż szereg czynności mających na celu poprawienie widoczności strony/bloga w wynikach wyszukiwania. Odpowiednia lokata może przynieść stronie same korzyści. Zwiększenie ilości odsłon i popularność witryny to tylko niektóre z nich. Wpisując w wyszukiwarkę hasło np.” przychodnia Warszawa” otrzymujemy około 2 100 000 wyników. Pierwsze trzy z opisem „reklama” są opłacone, reszta pojawiła się na konkretnych pozycjach dzięki różnym mechanizmom i algorytmowi zastosowanym przez Google.

Jak działa pozycjonowanie?

pozycjonowanie
Odpowiednie pozycjonowanie stron umożliwia pojawienie się naszej witryny na jak najwyższym miejscu w wyszukiwarce. Niemal każdy właściciel  bloga/ serwisu internetowego  marzy oczywiście o pierwszej dziesiątce.  SEO czyli Search Enginge Optimization to czynności, które z cała pewnością nam w tym pomogą. Pomoc w tym zakresie znajdziecie chociażby tutaj: https://www.inseo.pl/

pozycjonowanie
Od czego zacząć?

– Twórz wartościowe treści. Teksty powinny być atrakcyjne, merytoryczne zawierać i  minimum 1500 znaków. Oczywiście im więcej tym lepiej, pamiętaj jednak, że zbyt długi post nie będzie interesujący dla czytelników, używaj słów kluczowych ( w tytule, treści, nagłówkach, opisach zdjęć).

– Pisz regularnie, najbardziej optymalną wersją są 2- posty tygodniowo
–  Zadbaj o odpowiednią strukturę strony, podziel odpowiednio kategorie, używaj tagów adekwatnych do treści.
– Zadbaj o optymalizację kodu HTML.
– Zadbaj o wersję mobilną strony.
· Sprawdzaj czy strona nie ma błędów i nie wczytuje się zbyt długo.
– Zdobądź linki prowadzące do serwisu. Jak to najlepiej zrobić? Rozpocznij współpracę z innymi blogerami i serwisami internetowymi, korzystaj z platform dla blogerów.  Wymieniaj się linkami.  Warto korzystać z możliwości, jakie dają grupy wsparcia dla blogerów w mediach społecznościowych. W grupie siła.

pozycjonowanie

Jeśli pozycjonowanie jest dla Ciebie zbyt trudne, skorzystaj z pomocy specjalistów. Pamiętaj, że najważniejsze w tworzeniu bloga jest jego zawartość merytoryczna. Fakt, że znajduje się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce wcale nie znaczy, że jest interesujący. Tworzenie ciekawych treści zawsze w cenie.

Related content