Wznowienie lotów międzynarodowych

Wznowienie lotów międzynarodowych z Polski

Opublikowany Dodaj komentarz

Międzynarodowe loty z Polski zostają wznowione. Dowiedź się, co musisz wiedzieć i jakie dokumenty zabrać aby bezpiecznie wylecieć z kraju!

Loty międzynarodowe z Polski

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zarówno loty krajowe i międzynarodowe zostały wstrzymane. Niebezpieczeństwo zarażenia Covid 19 sprawiło, że właściwie cały turystyczny świat na chwilę się zatrzymał. 1 czerwca Polska przywróciła loty krajowe, natomiast od 17 czerwca Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ruchu lotniczego pozwoliło na wznowienie połączeń zagranicznych. Zanim zdecydujesz się na kupno biletu na lot międzynarodowy, sprawdź kilka szczegółów.

Loty międzynarodowe z Polski

Loty międzynarodowe z Polski

Wznowienie lotów międzynarodowych z polskich lotnisk umożliwia wylot do następujących miejsc:

  • Szwajcaria
  • Norwegia
  • Islandia
  • państwa UE bez Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Szwecji, Portugalii

Wznowienie lotów międzynarodowych – dokumenty

Loty międzynarodowe z Polski

Teoretycznie aby wylecieć z Polski do państw należących do Schengen wystarczy nam jedynie dowód osobisty, jednak w dobie pandemii koronawirusa może okazać się, że aby legalnie pojawić się na terenie innego państwa, będzie nam potrzebne także zaświadczenie o negatywnym wyniku na SARS-Cov-2 . Przed wylotem warto to sprawdzić!

Przeczytaj także: Bezpieczne wakacje 2020

Czy zostaniesz objęty kwarantanną?

loty z Polski

Z reguły obowiązek odbycia kwarantanny został przez większość krajów zniesiony. Jednak planując wyjazd do konkretnego miejsca, warto sprawdzić czy kraj, do którego jedziesz nadal wymaga odbycia kwarantanny. Taki obowiązek nadal jest aktualny na przykład w Wielkiej Brytanii.

Nowe zasady bezpieczeństwa na lotniskach

loty międzynarodowe

Pandemia koronawirusa wymusiła na administratorach polskich lotnisk zachowanie szczególnych norm bezpieczeństwa. Każde z nich publikuje owe zasady na swoich stronach internetowych, np Lotnisko Chopina. Po pierwsze na teren większości portów lotniczych mogą wejść jedynie pasażerowie, posiadający ważny bilet na lot danego dnia. Przed wejściem do terminali prowadzona jest kontrola dokumentów, a także badana jest temperatura ciała. Osoby z temperaturą ponad 38 st. odprawiani są z kwitkiem. Na terenach lotnisk należy zachowywać odległość 1,5 metra odległości. Obowiązkowe jest noszenie maseczki i dezynfekcja rąk po wykonaniu każdego procesu odprawy.

Przeczytaj także: Najlepsze polskie lotniska

Loty międzynarodowe co ze sobą zabrać?

polskie lotniska

Linie lotnicze rekomendują odprawę online i posiadanie biletu elektronicznego, dzięki któremu uda się wyeliminować oprawę stacjonarną na lotnisku. Ograniczamy dzięki temu kontakt z kolejnymi osobami. Obowiązkowo musisz posiadać maseczkę (przynajmniej jedną). Maseczki powinno się wymieniać co 2 godziny, więc jeśli lot jest dłuższy należy zamienić ją na następną. Należy też pamiętać, że linie lotnicze ograniczyły ilość przekąsek i dań w karcie pokładowej, wiec jeśli twoja podróż jest stosunkowo długa, warto mieć ze sobą jakiś posiłek. Część operatorów ograniczyła także limit bagażu na pasażera. Jeśli nie chcesz płacić za nadbagaż, sprawdź ile walizek możesz zabrać w ramach biletu.Related content