Czy tradycyjny blog na sens?

Tradycyjny blog – czy warto go tworzyć?

Opublikowany Dodaj komentarz

Czy w erze You Tuba, TikToka i Instagrama tworzenie treści na tradycyjnym blogu ma sens? Czy ktokolwiek będzie chciał nas czytać? Oczywiście, że tak! Pod pewnymi warunkami!

Internet zmienia się w zastraszającym tempie. O platformach i aplikacjach, które były popularne kilka lat temu dziś już nawet nie pamiętamy. Zdecydowanie prym wiodą krótkie formy wideo, które łatwo można przewinąć. Jak w takim świecie odnajdują się tradycyjne blogi? Radzą sobie – pod warunkiem, że nadal angażują swoich czytelników i są po prostu wartościowe!

Plan działania

Blogosfera pęka w szwach. Blogów i stron internetowych są tysiące. Dlaczego niektóre z nich z roku na rok zyskują kolejnych czytelników? Odpowiedź jest prosta, autor dba o jego każdy aspekt. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę?

Blog a warstwa wizualna

Na aspekt wizualny. Blog powinien być przejrzysty i intuicyjny. To podstawowy element, który nowego czytelnika może albo odstraszyć albo sprawić, że będzie do nas zaglądał częściej. Blogerzy, którzy stali się popularni, zaczęli na swojej działalności zarabiać, poza tworzeniem contentu, występują na eventach (w obecnych czasach głównie online), piszą książki, które sprzedają w swoich sklepach online. Zarówno stworzenie bloga jak i projektowanie stron internetowych najlepiej oddać w ręce specjalistów. W pozycjonowaniu na pewno pomoże Afterweb.

Blog a wartościowy content

Treści, które tworzymy powinny być unikalne, zweryfikowane i eksperckie. Każdy wpis powinien zostać poprzedzony odpowiednim researchem. Dla przykładu nie możemy pisać na blogu podróżniczym o zwiedzaniu konkretnego miejsca podając niezweryfikowane ceny, godzin otwarcia, czy nie znając dobrze jego historii. Czytelnik, który choć raz zwróci uwagę na nasza niekompetencję, już więcej do nas nie wróci. Odpowiedni dobór słów kluczowych wpłynie pozytywnie na pozycjonowanie.

Odrobina inspiracji

Świetnym przykładem bloga, który idealnie łączy zarówno wartościowy content, jak i piękne zdjęcia jest mojlifestyle.blog. Koniecznie tam zajrzyjcie, a znajdziecie mnóstwo podróżniczych inspiracji, modowe i urodowe triki, wskazówki dotyczące zdrowego trybu życia i w końcu przepisy na pyszne dania! Warto zwrócić uwagę na jeden z ostatnich wpisów o pokonywaniu stresu. Mam wrażenie, że te proste rady wielu z nas mogą pomóc w poprawie samopoczucia, zwłaszcza w dobie koronawrusa. A i koniecznie wypróbujcie przepis na Poke Bowl. Zdjęcia są absolutnie obłędne 🙂

Social media – stawiaj na aktywność

Promocja bloga we wszelkich możliwych kanałach, zwłaszcza w social mediach zawsze wpływa zbawiennie na statystyki. Jeśli dodatkowo udowodnimy czytelnikom, że jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, nasze wpisy są angażujące i nie składają się wyłącznie z hashtagów, to jesteśmy w domu. Jeśli będzie nam zależało wyłącznie na pieniądzach, nigdy nie osiągniemy sukcesu. Zawsze najważniejszy powinien być dla nas odbiorca. O tym należy pamiętać tworząc content. Pamiętajmy, żeby wszystko co tworzymy było wysokiej jakości, wartościowe, ciekawe i po prostu dobre.

Wpis powstał we współpracy z marką Afterweb.



Related content