See Bloggers Łódź – podsumowanie

Opublikowany Dodaj komentarz

See Bloggers to bez wątpienia najważniejsza impreza dla twórców internetowych. Czy tegoroczna łódzka edycja była równie inspirująca jak poprzednie? Oto moje subiektywne podsumowanie.

Centrum Nauki i Techniki

Tegoroczna edycja See Bloggers odbyła się w nowoczesnych wnętrzach EC1 w Łodzi. To zdecydowanie jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w tym mieście. Ależ się ucieszyłam, gdy okazało się, że właśnie tam zawędruje tegoroczna impreza. Muszę przyznać, ze wybór tej lokalizacji był strzałem w dziesiątkę!  Kompleks budynków Centrum Nauki i Techniki jest ogromny i bez problemu pomieścił tłumy blogerów.

Co zasługuję na pochwałę?

Na pewno organizacja! Po pierwsze zaproszono naprawdę wartościowych twórców, od których można było się sporo nauczyć. Byli popularni blogerzy, youtuberzy, instagramerzy, a także takie osobowości jak Kasia Nosowska, czy Jurek Owsiak.

See Bloggers Łódź

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Panele były interesujące i inspirujące. Widownia otrzymała skondensowaną wiedzę w odpowiedniej dawce. Pomiędzy panelami nie było zbyt długiej przerwy i co najważniejsze nie było spóźnień!

Masa sponsorów

See Bloggers Łódź

Na korytarzach EC1 na internetowych twórców czekała cała masa partnerów/sponsorów i muszę przyznać, że było to trochę przytłaczające. W połączeniu z tłumem ludzi i głośno grającą muzyką momentami bywało naprawdę ciężko. Przyznam szczerze, że to przestrzeń  w której spędziłam stosunkowo najmniej czasu.

Gdzie było najciekawiej?

See Bloggers Łódź

Nie myślcie jednak,  że w strefie partnerów podczas See Bloggers Łódź nie było interesująco – wręcz przeciwnie. Ja bardzo chętnie zaglądałam do ekipy PKP Intercity oraz Olympusa. PKP Intercity przygotowało dla blogerów strefę ciszy wzorowaną na wnętrzu pendolino. Można było tam odpocząć i totalnie się zrelaksować.

See Bloggers Łódź.

Podróżowanie w składach tego przewoźnika to dla mnie żadna nowość – dojechałam  i wróciłam z See Bloggers właśnie ich pociągami. Podróż z Warszawy zajmuje nieco ponad godzinę. Sporym ułatwieniem jest to, że miejsca dla pasażerów nie są numerowane. Przejście z Łodzi Fabrycznej do EC1 zajmuje zaledwie 5 minut. Ekipa Olympusa to pasjonaci, którzy chętnie opowiadali o najnowszym sprzęcie, a także o ciekawych inicjatywach i eventach  dla fotografów. Co więcej mogliśmy również wypożyczyć najnowsze aparaty tego producenta.

See Bloggers Łódź – wnioski

See Bloggers Łódź.

Tegoroczną edycję See Bloggers uważam za bardzo udaną. Starałam się maksymalnie skupić swoją uwagę na wartościowych przekazach i inspirujących prelekcjach. Poza dwoma wyjątkami omijałam strefę sponsorską i najwięcej czasu spędziłam w sali głównej. Ogromne wrażenie zrobiła na mnie prelekcja Fashionelki. Dlaczego? Bo przypomniała mi na czym tak naprawdę polega prawdziwe blogowanie. Ilość nachalnych reklam na blogach i social mediach jest przerażająca. Z tego powodu przestałam śledzić niektóre profile i strony, cieszę się, że Eliza tak dobitnie o tym powiedziała. Wystąpienie Kasi Nosowskiej absolutna petarda! Natomiast panel Agnieszki Jastrzębskiej był dla mnie bardzo rozczarowujący. Miałam wrażenie, że to wystąpienie było kompletnie nieprzygotowane i chaotyczne. Bardzo pozytywnie wspominam Siostry ADIHD i wiecznie uśmiechniętego Martina Stankiewicza. Co będzie w przyszłym roku? Przekonamy się…. 🙂

Related content