Opoczno Run Z Wandą Panfil

Opoczno Run z Wandą Panfil

Opublikowany Dodaj komentarz

Tegoroczna edycja ogólnopolskiego biegu Opoczno Run z Wandą Panfil przeszła już do historii. To było święto sportu, zdrowego trybu życia i pozytywnie zakręconych biegaczy, którzy sprawili, że ten dzień był po prostu wyjątkowy!

Ponad setka uczestników, wyłącznie uśmiechnięte twarze, hektolitry potu, życiowe rekordy i endorfiny, które unosiły się na terenie całego Opoczna. Tak w skrócie można opisać sobotni bieg ulicami miasta!

Wanda Panfil

Opoczno Run z Wandą Panfil

Najważniejszą postacią tego wydarzenia była była Wanda Panfil! Ta wybitna biegaczka zdobyła złote medale podczas maratonów w: Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Bostonie, Nagoi, czy Japonii. Dwukrotnie uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich (Seul – 1988 i Barcelona 1992). 14-krotnie zdobyła mistrzostwo polski, 13-krtotnie była wicemistrzynią i aż 9 razy pobiła rekord kraju! Obecnie Wanda Panfil trenuje mieszkańców Opoczna i inspiruje do biegania!

Czytaj także: Treningi z Wandą Panfil

Bieg dla dużych i małych

Opoczno Run z Wandą Panfil

Ogólnopolski bieg Opoczno Run z Wandą Panfil odbył się 25 czerwca 2022 roku. Uczestnicy mieli do pokonania 10 km, czyli w sumie 4 pętle ulicami miasta. Główny bieg był poprzedzony rywalizacją najmłodszych biegaczy w kilku kategoriach. Wystartowały też pary!

Pakiet startowy Opoczno Run

Opoczno Run z Wandą Panfil

Przed rozpoczęciem rywalizacji każdy z zapisanych uczestników zgłosił się po pakiet startowy! W jego skład wchodził worek, podkoszulka, numer startowy ( z moim zdjęciem Wandy Panfil!!!!), butelka wody, baton i opaska uprawniająca do posiłku w Karczmie Piwnicznej.

Medale i statuetki

Biegacze z podziwem i zazdrością patrzyli na statuetkę Opoczno Run! Otrzymali ją tylko najlepsi zawodnicy. Projekt jest wyjątkowy i niepowtarzalny! Na szczęście każdy uczestnik, który ukończył rywalizację otrzymał medal z podobizną mistrzyni.

Oprawa biegu

Uczestników na linię startu zaprowadził zespół Tramblanka. Burmistrz Dariusz Kosno rozpoczął bieg strzałem. Wśród biegaczy byli między innymi mieszkańcy Gminy Opoczno, Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi, Warszawy, Bełchatowa, Skarżyska – Kamiennej, Piotrkowa Trybunalskiego i Krakowa. Poza Wandą Panfil dopingowali im wybitni olimpijczycy: Elżbieta Nowak i Mieczysław Nowicki!

Zwycięzcy biegu

Zwycięzcą biegu został Piotr Kułak z Krakowa. Kolejne miejsca na podium zajęli: Piotr Koń z Opoczna, Karol Majewski ze Skarżyska – Kamiennej. Medale wręczał między innymi Adam Wdówka. Pokonanie dystansu 10 km podczas Opoczno Run było napraw gigantycznym wyczynem. Żar lejący się z nieba na pewno nie pomagał. Na szczęście w zawodnikach wola walki była ogromna! Na ich twarzach można było zobaczyć radość i satysfakcję!

Nagrody

Po zakończeniu rywalizacji zwycięzcy otrzymali upragnione nagrody! Bieg Opoczno Run z Wandą Panfil odbył się po raz pierwszy, ale nie ostatni! Już wiemy, że powtórzy się za rok! Za sukcesem tego wydarzenia stoi cudowny team Wydziału Sportu i Rekreacji Gminy Opoczno. To banda pozytywnie zakręconych ludzi, którzy uwielbiają swoją pracę. Wspaniale promują nasze miasto, motywują młodych, a sukces tego biegu jest na to najlepszym dowodem <3

Opoczno Run z Wandą Panfil
Opoczno Run z Wandą Panfil
Opoczno Run z Wandą Panfil
Opoczno Run z Wandą Panfil
Opoczno Run z Wandą Panfil
Opoczno Run z Wandą Panfil
Opoczno Run z Wandą Panfil
Opoczno Run z Wandą Panfil
Opoczno Run z Wandą Panfil

Related content