Mieszkanie w czasie pandemii

Mieszkanie w czasie pandemii – jak je urządzić?

Opublikowany Dodaj komentarz

Nasze mieszkania w okresie pandemii pełnią wiele innych funkcji. Służą nam także jako biura, mini siłownie, a także jako miejsce nauki dla dzieci. Co zrobić żebyśmy zawsze czuli się w nich komfortowo ? Jest na to kilka sposobów.

Od czego należy zacząć? Od oddzielenia poszczególnych pomieszczeń i ich funkcji. Oczywiście jeśli mamy do tego warunki. Jak to najłatwiej zrobić? Wystarczy, że ustalimy pewnie zasady. A zacznijmy od wydzielenia strefy do pracy.

Mieszkanie a home office

Praca zdalna zajmuje większości z nas bardzo wiele czasu. Warto więc zadbać o miejsce, w którym będziemy wykonywać codzienne obowiązki. Nie pracujcie na kanapach, czy fotelach. To na pewno nie wpłynie pozytywnie ani na zdrowie ani na stan kręgosłupa. Najlepiej pracować przy biurku, czy chociażby stole i oczywiście w towarzystwie roślin. Kwiaty sprawdzą się idealnie! Odpowiednie oświetlenie to absolutna podstawa. Na rynku znajdziemy mnóstwo lamp, wystarczy wybrać tą idealną do naszego wnętrza. Pamiętajmy także o naturalnym świetle. Wpuśćmy do naszego domu słońce. Ograniczajmy ciężkie zasłony i firany. Przy naturalnym świetle dużo przyjemniej będzie się nam pracowało.

Zielono mi

Skoro spędzamy w domu mnóstwo czasu, pamiętajmy o roślinach, które dostarczą nam odpowiedniej ilości tlenu i sprawią, że nasze pomieszczenia będą wyglądały zdecydowanie bardziej przytulnie. Przygodę z roślinami można zacząć spokojnie od kaktusów, a potem zgłębiać wiedzę o kolejnych rodzajach, tych bardziej wymagających. Jestem pewna, że pojawienie się roślin w waszych mieszkaniach sprawi, że poczujecie się dużo lepiej!

Kącik dla dziecka

Mieszkanie w czasie pandemii

Pokój dla dziecka w obecnym czasie również pełni wiele funkcji. Jest miejscem odpoczynku, zabawy, a także edukacji. Jak powinno wyglądać takie pomieszczenie? Przede wszystkim należy urządzić tak, żeby dziecko czerpało przyjemność z przebywania w nim. Kapitalnie sprawdzą się fototapety dla dzieci z ulubionym motywem (zwierząt, zabawek, postaci z bajek). Wydzielmy strefy do zabawy i nauki. Zadbajmy o to, żeby w pokoju dziecka znajdowały się gadżety czy zabawki z kreskówek. One sprawią, że dziecko będzie przebywało w swoim pokoju dużo chętniej.

Related content