Kalendarz pyleń

Opublikowany Dodaj komentarz

Kalendarz pyleń może Was uchronić od silnej reakcji alergicznej. Śledźcie go na bieżąco!

Wiosna to zdecydowanie najpiękniejsza pora roku. Przyroda budzi się do życia, wzrasta temperatura i pojawiają się pierwsze zielone liście. Wiosna jest także trudnym okresem dla alergików. Pylenie roślin zaczyna powodować uciążliwe objawy alergii. Jak tego unikać? Przede wszystkim korzystaj z aktualnego kalendarza pyleń i planuj swoje wizyty na świeżym powietrzu.

Kalendarz pyleń

Kalendarz pyleń to wybawienie dla alergików. Śledzenie aktualnych informacji dotyczących pylenia określonej grupy roślin pomoże Wam przygotować się na niepożądane objawy alergii. W kalendarzu pyleń znajdziecie wszystkie niezbędne informacje dotyczące stężenia alergenów w atmosferze w ciągu całego roku. Kalendarz pomoże Wam także zaplanować czas spędzany na świeżym powietrzu, będziecie także mogli odpowiednio się zabezpieczyć na wypadek nieprzyjemnych reakcji waszego organizmu.

Alergeny w powietrzu

Alergeny bywają bardzo podstępne. Wywołują reakcję organizmu takie jak: katar, zaczerwienienie, podrażnienie śluzówki, zmęczenie, czy senność. To objawy, które możemy pomylić z wieloma innymi przypadłościami takimi: jak zwykłe przeziębienie, czy też popularne przesilenie wiosenne. Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest alergikiem. Jeśli w okresie wiosennym towarzyszą Wam wyżej wymienione niedogodności, koniecznie zróbcie odpowiednie testy.

Leki

Na polskim rynku są dostępne leki przeciwhistaminowe, które niwelują uciążliwe skutki alergii. Nie powodują senności i poczucia zmęczenia.

Przebywanie na świeżym powietrzu

Śledząc aktualny kalendarz pyleń możesz przygotować się na niepożądane skutki alergii. Jeśli zauważysz, że w danym okresie występuje duże natężenie alergenów, w miarę możliwości zrezygnuj z przebywania w okolicy pylącej rośliny. Nie decyduj się na wycieczki rowerowe, spacery po parku, mycie okien itd.

Reakcji alergicznych nie da się całkowicie wyeliminować, jednak w dużym stopniu można je ograniczać. Korzystaj z kalendarza pyleń i planuj swój czas na świeżym powietrzu!

Sprawdźcie kalendarz pyleń

Related content