Podróże

Jak zarabiać na podróżowaniu?

Opublikowany 29 komentarzy

Kochasz podróże i marzysz o tym, żeby zwiedzanie świata stało się także sposobem na zarabianie pieniędzy? Sprawdź jak możesz zarabiać na podróżowaniu!

Któż z nas nie lubi podróżować? Odwiedzanie nowych miejsc, próbowanie lokalnych potraw, czy poznawanie ludzi z różnych zakątków świata to jedne z najprzyjemniejszych czynności w życiu człowieka. Wielu z nas marzy o tym, żeby podróżowanie stało się naszym sposobem na życie, a przy okazji umożliwiało zarabianie pieniędzy. Życiorys Martyny Wojciechowskiej, czy Beaty Pawlikowskiej pokazują, że to to naprawdę jest możliwe. Istnieje kilka sposobów na to, żeby Twoja pasja stała się sposobem na zarabianie.
Magazyny

Praca w redakcji magazynu podróżniczego

To jeden z najprostszych sposobów na podróżowanie. W redakcjach magazynów podróżniczych pracuje mnóstwo ludzi, którzy zwiedzają świat, a następnie opisują swoje wspomnienia na łamach gazet a także serwisów internetowych. W naszym kraju takich redakcji jest całkiem sporo – magazyny podróżnicze. Możesz być dziennikarzem, fotografem ale również możesz zajmować się marketingiem.
pencils-762555_1280

Współpraca z redakcjami

Jeśli chcesz zarabiać na podróżowaniu wcale nie musisz pracować w redakcji magazynu podróżniczego. Możesz z nią współpracować. Najczęściej w formie umowy cywilno-prawnej. Jeśli bardzo dobrze znasz dany zakątek świata i odwiedziłeś go kilka razy, możesz stać się ekspertem w danej tematyce. Redakcje magazynów podróżniczych i serwisów internetowych zawierają współpracę dotyczącą tworzenia konkretnych artykułów. Wynagrodzenie jest uzależnione od długości tekstu. Odwiedzając kraj, miasto czy region zwracaj uwagę na wszelkie detale i rób zdjęcia. To wszystko może okazać się przydatne w trakcie pisania takiego artykułu.

Praca blogera

Pisanie bloga

Od kiedy tworzenie blogów stało się popularne w naszym kraju, nowe blogi i strony internetowe zaczęły wyrastać w sieci jak grzyby po deszczu. To sprawiło, że coraz trudnej jest promować własną stronę internetową. Jeśli jednak twój blog zawiera ciekawą treść, a na dodatek robisz dobre zdjęcie możesz osiągnąć sukces. Zanim jednak twoje statystyki będą zadowalające, musisz się liczyć z tym, że pierwsze wyjazdy i podróże będziesz finansować z własnej kieszeni. Warto wtedy zdecydować się na wyprawy po naszym kraju. Odwiedzanie atrakcyjnych miejsc i odpisywanie ich w przystępny sposób na pewno spotka się z akceptacją czytelników. Nie twórz bajek ani opowiadań. W swoich artykułach wspominaj o aspektach praktycznych (transport, ceny biletów, lokalna kuchnia). Dzięki temu dodatkowo zachęcisz czytelników do wyjazdu do danego miejsca. Zobaczysz, że z czasem pojawią się pierwsze propozycje. Jako autor poczytnego bloga będziesz zapraszany na przeróżne wyjazdy, pojawią się także propozycje reklamowe środków transportu, biur podróży itd.

Pilot wycieczek

Każde biuro podróży posiada pilota, który w trakcie wyjazdów oprowadza turystów po konkretnym mieście, czy regionie. Podstawowym aspektem pracy takiego przewodnika jest wiedza z zakresu historii, kultury danego miejsca. Pilot wycieczek musi charakteryzować się ogromną zdolnością komunikacji z innymi. Poczucia humoru również nie za wiele. Któż chciałby słuchać przewodnika, który opowiada o kulturze Włoch z kamienną twarzą…

Samolot

Praca w liniach lotniczych

Podróże po całym świecie może wam zagwarantować praca liniach lotniczych. Jako pilot lub stewardessa możecie przemierzać świat wzdłuż i wszerz. Poza samymi lotami część obsługi w mieście docelowym ma najczęściej dzień – lub kilka dni wolnego. Dzięki temu możecie zwiedzić konkretne miejsce, a potem ruszyć w kolejne eskapady. Praca w liniach lotniczych wymaga jednak spełnienia konkretnych warunków i umiejętności.

Podróże bywają wymagające

Pamiętajcie, że podróże poza tym, że są niezwykle przyjemne bywają wymagające. Zapomnijcie o regularnym trybie życie, posiłkach o wyznaczonych posiłkach, czy też o komfortowych warunkach. Nie zawsze będzie miło i przyjemnie. W trakcie podróży będziecie miewać różne przygody i na swojej drodze będziecie spotykać różnych ludzi. Praca podróżnika bywa trudna i na to powinniście się szczególnie przygotować. Jeśli przeciwności nie stanowią dla was problemu – śmiało zaczynajcie swoją przygodę!

 

Related content