Jak przetrwać pandemię i nie zwariować?

Jak przetrwać pandemię i nie zwariować?

Opublikowany Dodaj komentarz

Pandemia koronawirusa wszystkim daje się we znaki. Praca zdalna i brak podróży sprawia, że nasze samopoczucie jest dużo gorsze! Czy znalezienie nowych zajęć i hobby może być światełkiem w tunelu?

Koronawirus zmienił życie każdego z nas. Część z nas ma mniejsze dochody, inni stracili pracę, a część społeczeństwa popadła w długi. Praca zdalna i ograniczone kontakty międzyludzkie wywołują depresje. Zamknięcie w domach sprawia, że rozpadają się rodziny i dochodzi do rozwodów. W przejściu przez te trudny czas i załatwieniu wszelkich formalnych kwestii rozwodowych pomogą nam specjaliści, np: https://www.rozwodznia.pl/ .

Jak w czasie pandemii zachować dobry nastrój i pozytywne nastawienie? Czy czas spędzony w domach można wykorzystać produktywnie? Oczywiście, że tak!

Pandemia a home office

Zacznij od pracy, która w domu się nie kończy! Wstań wcześniej niż na 10 minut przed włączeniem laptopa. Wypij szklankę wody, przygotuj pyszne śniadanie i przebierz się z piżamy! Zjedz posiłek zanim rozpoczniesz pracę. Usiądź na wygodnym krześle i pracuj przy stole, lub biurku. Pod żadnym pozorem nie siedź na kanapie, czy łóżku, w którym śpisz. Te miejsca powinny kojarzyć się z odpoczynkiem i relaksem. Rób sobie przerwy, nie zapominaj o drugim śniadaniu i obiedzie. Postaraj się zakończyć pracę po 8 godzinach. To naprawdę zbawiennie wpłynie na samopoczucie. Wiem, że zawsze jest coś jeszcze do zrobienia, ale takim sposobem praca nigdy się nie skończy.

Dbaj o formę

Siłownie są zamknięte, ale to nie oznacza, że nie można ćwiczyć. Wręcz przeciwnie. Do wyboru są spacery, bieganie, czy chociażby ćwiczenia w domu! W internecie jest dostępnych mnóstwo programów treningowych, zupełnie za darmo. Dla chcącego nic trudnego. Praca w domu i zdecydowanie ograniczony wysiłek fizyczny powinny także mieć odzwierciedlenie w diecie. Postaw na picie wody, warzywa, owoce i maksymalne ograniczenie smażonych potraw. Im mniej ich jesz, tym lepiej.

Nowe hobby

Zamknięcie w domach powoduje także, że mamy dużo więcej wolnego czasu. Jak go produktywnie wykorzystać? Na samorozwój. Nauka nowego języka, kursy, szkolenia, webinary – tego typu możliwości jest całe mnóstwo i wiele z nich można zrobić całkowicie za darmo. Można także podszkolić się z techniki wykonywania makijażu, stylizacji, albo po prostu dowiedzieć się czegoś ciekawego z dziedziny, która nas interesuje. Fan podróży znajdzie prelekcje na temat kierunków turystycznych. Opcji jest cała masa. Wszystko jest kwestią chęci. Warto zrobić coś dla siebie. Dzięki temu łatwiej przetrwasz pandemię.


Related content