Istanbul Lonely Planet

Istanbul Lonely Planet – przewodnik po Stambule

Opublikowany Dodaj komentarz

Istanbul Lonely Planet to zdecydowanie jeden z najlepszych przewodników po Stambule. Znajdziecie tam wszystkie najważniejsze informacje na temat tego miasta. Dlaczego warto go kupić?

Przed moją pierwszą wizytą w Stambule postanowiłam odpowiednio się przygotować. Solidny przewodnik to absolutna podstawa. Zdecydowałam się na wydawnictwo Lonely Planet i muszę powiedzieć, że był to świetny wybór. Wszystkie potrzebne informacje (zabytki, transport, kuchnia, ceny i mini słownik) zostały zebrane w jednym miejscu. To się nazywa kompleksowe opracowanie tematu!

Istanbul Lonely Planet
Fot. Lonely Planet

Do dziś pamiętam moment, w którym razem ze znajomymi czekaliśmy na lotnisku na samolot do Stambułu i rozmawialiśmy o tym, które miejsca w to nasze must have. Przeglądaliśmy wtedy poszczególne strony przewodnika Istanbul Lonely Planet i z każdą kolejną minutą byliśmy jeszcze bardziej podekscytowani.

Istanbul Lonely Planet

Istanbul Lonely Planet

Przewodnik składa się z 4 rozdziałów, dodatkowo została do niego dołączona mapka miasta. W pierwszej części znajdziecie opisy najciekawszych atrakcji, wydarzenia kulturalne z podziałem na miesiące, charakterystykę tureckiej kuchni wraz z adresami najlepszych knajpek, informacje o miejscach, w których warto zrobić zakupy, a także krótkie wprowadzenie do tureckiej kultury. Drugi rozdział to szczegółowe opisy poszczególnych dzielnic miasta. Trzeci rozdział dotyczy historii, architektury. Czwarta część to z kolei praktyczne informacje na temat transportu, a także krótki słownik z najważniejszymi tureckimi słówkami. Gwarantuję, że się przyda 🙂

Praktyczne informacje

Tureckie seriale

Jeśli wybieracie się do Stambułu Istanbul Lonely Planet będzie w 100% wystarczający. Wszystkie informacje potrzebne do zwiedzania miasta, ceny, opisy zostały zebrane w jednym miejscu. Co ważne przewodnik jest stosunkowo lekki – zawiera 265 stron i waży zaledwie 300 gram. Nie zajmie zbyt dużo miejsca w waszym plecaku (wymiary : 130×197 mm). Przewodnik jest w 100% w języku angielskim. Kapitalnym dopełnieniem tego wydawnictwa jest szczegółowa mapa miasta Freytag&Berndt.

Istanbul Lonely Planet – gdzie kupić i za ile?

Istanbul Lonely Planet

Przewodnik po Stambule wydawnictwa Lonely Planet jest dostępny na Allegro i w sklepach internetowych. Ceny zaczynają się już od 68 złotych. Co ważne w internecie jest dostępna także nieco okrojona pocketowa wersja tego wydawnictwa. Zdecydowanie polecam wam jednak tą rozszerzoną. Nie będziecie żałować.

Related content