Fotospacery

Fotospacery z Olympusem i Epsonem

Opublikowany Dodaj komentarz

Fotospacery z Olympusem to absolutnie genialna rzecz! W tym roku po raz pierwszy udało mi się dołączyć do grona osób, które wyposażone w bardzo dobry sprzęt dumnie spacerowały po warszawskich ulicach zakątkach, a dokładniej pod ziemią, bowiem akcja rozgrywała się w Metrze Warszawskim.

Fotospacery po Warszawie

Fotospacery

Filozofia Fotospacerów jest bardzo prosta. Przechadzamy się po Warszawie testując sprzęt fotograficzny. Tym razem hasłem przewodnim było #Mazowsze_nieoczywiste_Olympus_Epson. W listopadzie po raz pierwszy dołączyłam do tej inspirującej wycieczki i muszę powiedzieć, że wróciłam naprawdę zachwycona.

Fotospacery

Oczywiście na początku byłam nieco zdezorientowana i nie widziałam jak to wszystko się odbywa, ale świetne towarzystwo i poczucie humoru organizatorów pozwoliło mi się szybko odnaleźć się w nowej sytuacji  i przede wszystkim świetnie się bawić.

Fotospacer i Metro Warszawskie

Fotospacery

Nasza wyprawa rozpoczęła się od stacji Wilanowska. Podczas spaceru oczywiście nie tylko sprawnie poruszaliśmy się pomiędzy poszczególnymi stacjami, ale otrzymaliśmy także potężną dawkę historii i ciekawostek.

Fotospacery

Zajrzeliśmy także do miejsc, do których zwykli pasażerowie nie mają wstępu. Zatrzymaliśmy się na stacji Stadion Narodowy, Świętokrzyska i Plac Wilsona. A tam czekało na nas absolutnie wyjątkowe miejsce – przestrzeń techniczna, która chyba na nas wszystkich zrobiła ogromne wrażenie.

Fotospacery

Ze stacji Plac Wilsona przenieśliśmy się na plac budowy kolejnej nitki metra. Mieliśmy niepowtarzalną okazję żeby zobaczyć jak przebiegają prace, jak w rzeczywistości wygląda budowa, rozmawialiśmy z pracownikami i zadawaliśmy całe mnóstwo pytań. Takie wizyty zawsze są inspirujące. A dowiedzieć można było się naprawdę sporo.

Fotospacery i Olympus

Fotospacey

W moje ręce trafił Olympus OM-D E-M10 Mark II. To bardzo intuicyjny i dobry sprzęt. Podczas zróżnicowanych warunków miałam okazję przekonać się jak się sprawdza. Towarzyszyły nam różne temperatury i oświetlenie a aparat dawał radę.

Fotospacery

Bez względu na to czy robiłam zdjęcia przy świetle dziennym czy niemal w ciemnych przestrzeniach powstawały zdjęcia w dobrej jakości. Było naprawdę dobrze.

Fotospacery

Fotospacer po Metrze Warszawskim minął błyskawicznie. Nie tylko poznałam mnóstwo ciekawych informacji na temat Warszawy, Metra Warszawskiego, a także fotografii.

 

 

 

Related content