Drift Masters

Drift Masters Grand Prix z Sony

Opublikowany Dodaj komentarz

Drift Masters Grand Prix to jedno z najważniejszych wydarzeń w driftowym świecie! 9 czerwca w Płocku odbyła się kolejna edycja tego eventu. Razem z genialną ekipą Fotospacerów miałam szansę podglądać zawodników podczas przygotowań, treningu i wreszcie samych wyścigów. Emocje sięgały zenitu, a my dzięki aparatom Sony mogliśmy uwiecznić nawet najmniejsze szczegóły.

Drift Masters GP w Płocku

Drift Masters GP

Zawody driftowe każdym rokiem zyskują na popularności. Kierowcy z naszego kraju naprawdę świetnie sobie radzą i  co ważniejsze odnoszą ogromne sukcesy. Każdy przejazd to potężna dawka adrenaliny.

Drift Masters GP

Dzięki uprzejmości organizatorów ekipa Fotospacerów miała zdecydowanie najlepszą miejscówkę na płockim stadionie. Mogliśmy zajrzeć w niemal każdy kąt, podglądaliśmy ekipy przygotowujące się do startów, aż w końcu oglądaliśmy emocjonujące zawody.

Drift Masters

Od rozpędzonych samochodów dzieliło nas zaledwie kilka metrów. Wszyscy mieliśmy na sobie sporą ilość kurzu, a w powietrzu unosił się zapach spalonej gumy.

Drift Masters

Ryk silników tylko podkręcał atmosferę do czerwoności. Co to były za emocje!

Aparaty Sony

Drift Masters

Pierwsza runda Drift Masters Europen Championship 2018 w Płocku była dla nas naprawdę sporym fotograficznym wyzwaniem. Bardzo szybko okazało się, że robienie zdjęć wcale nie będzie takie proste.

Drift Masters

Samochody pędzące z dużą prędkością i kurz unoszący się powietrzu stanowiły sporą przeszkodę w uchwyceniu kadru idealnego.

Drift Masters

Nie wspominając o tym, że musieliśmy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, a temperatura nie pozwalała o sobie ani na chwilę zapomnieć.

Drift Masters

Na całe szczęście byliśmy wyposażeni w genialne aparaty Sony, dzięki którym fotografowanie było zdecydowanie łatwiejsze. Każdy z nas otrzymał swój zestaw, przeszliśmy krótkie szkolenie, a potem mogliśmy działać. W moje ręce trafił naprawdę kapitalny sprzęt: Sony RX10 IV!

Drift Masters

Koniec końców okazało się, że zdjęciom nie było końca. Już na samym początku wykonaliśmy dobrych kilka tysięcy zdjęć. Aparaty Sony bardzo dobrze radziły sobie w trybie seryjnym.

Drift Masters

Bardzo szybki i celny autofocus pozwalał uchwycić pędzące maszyny. Mimo zmęczenia wszyscy dotrwaliśmy do samego końca, a miejsce na naszych kartach pamięci z każdą kolejna minutą było coraz mniej.

Drift Masters

Finałowe przejazdy podczas Drift Masters Europen Championship 2018 w Płocku wywołały ogromne emocje. Kierowcy nie dawali za wygraną, a publiczność skandowała nazwiska swoich faworytów. Zwycięzcą okazał się 15 letni Conor Shanahan z Irlandii.

Drift Masters

Mimo, że spędziliśmy na płockim stadionie naprawdę mnóstwo czasu, to ostatni etap zawodów wynagrodził nam zmęczenie i wszelkie niedogodności. Wróciliśmy z Płocka w pełni usatysfakcjonowali i naprawdę zachwyceni.

Drift Masters

Z ekipą Fotospacerów czas płynął błyskawicznie i przede wszystkim przyjemnie. Uwielbiam tych ludzi i nie mogę się doczekać naszego kolejnego spotkania!

Related content