Bezpieczne wakacje 2020

Bezpieczne wakacje 2022: hotele i pensjonaty

Opublikowany Dodaj komentarz

Hotele i pensjonaty w związku z pandemią są zobowiązane są do zachowania szczególnych norm bezpieczeństwa. Co warto wiedzieć zanim wybierzecie się na tegoroczne wakacje? Jakie miejsce wybrać ?

Pandemia koronowirusa mocno wpłynęła na rynek turystyczny. Mimo, że zachorowań jest mniej niż w czasie największego piku, to nadal istnieje niebezpieczeństwo nadejścia kolejnej fali. Bez względu na to, jaki kierunek wybierzemy, warto pamiętać o podstawowych normach bezpieczeństwa. W zamkniętych przestrzeniach warto nadal zakładać maseczki, zachowujmy odstęp 1,5-2 metry i myjmy ręce. Warto mieć przy sobie także certyfikat szczepienia. Może się nam przydać przy zakupie biletu lotniczego, czy chociażby do niektórych atrakcji turystycznych.

Bezpieczne wakacje w Polsce

Bezpieczne wakacje będą możliwe jeśli będziemy dbać o zachowanie odpowiednich norm bezpieczeństwa. Jednak należy pamiętać, że ogromna odpowiedzialność spoczywa także na właścicielach hoteli i pensjonatów. To oni zobowiązani są do tego aby minimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem na terenie ich obiektu. Zanim zdecydujecie się na nocleg w konkretnym miejscu warto dokładnie sprawdzić, czy dany hotel czy pensjonat podporządkował się zaleceniom GIS. Jak to zrobić? Zajrzyjcie na strony internetowe, zadzwońcie, wyślijcie maila. Tego typu informacje znajdziecie także chociażby na stronie booking.com.

Przeczytaj także: Jak zorganizować bezpieczne wakacje?

Bezpieczne wakacje 2022: hotele i pensjonaty

Na co należy zwrócić uwagę w obiektach noclegowych?

  • Rekomendowana jest także możliwość zakupu maseczek ochronnych w obiekcie.
  • W pomieszczeniach sanitarnych powinny znajdować się instrukcje prawidłowego mycia rąk, zakładania i zdejmowania maseczek, a także instrukcja prawidłowej dezynfekcji rąk.
  • W obiekcie mogą przebywać wyłącznie goście
  • Klamki, poręcze, windy, itd powinny być dezynfekowane
  • Używanie suszarek nadmuchowych w pokojach gości jest zabronione.
  • Po opuszczeniu hotelu/pensjonatu pokój podlega sprzątaniu oraz dezynfekcji oraz wietrzeniu. Pranie ręczników i pościeli powinno się odbywać w temperaturze minimum 60 stopni.


Related content