Spalanie kalorii na rowerze

Opublikowany Dodaj komentarz

Jazda na rowerze to jedna z moich ukochanych aktywności fizycznych. Właściwie nie wyobrażam sobie tygodnia bez choćby krótkiej przejażdżki. Spalanie kalorii i oglądanie malowniczych krajobrazów wokół to absolutnie idealne połączenie. Przygotował dziś dla was porcję zdjęć z moich dotychczasowych wycieczek rowerowych. Na pierwszą w tym roku przejażdżkę rowerową wybrałam się pod koniec lutego.W niektórych miejscach widoczne były jeszcze resztki śniegu.

row

Od tamtej pory systematycznie jeżdżę na rowerze. W zależności od tego ile czasu mogę poświęcić , dziennie przejeżdżam około 25- 30 kilometrów. Nie przepadam za jazdą po mieście. Zdecydowanie większą przyjemność przynosi mi wycieczka po polnych dróżkach.

row5

Jazda na rowerze to idealna alternatywą dla osób chcących zgubić kilka zbędnych kilogramów. Pamiętajcie, że jeśli chcecie rzeczywiście produktywnie wykorzystać rowerowy wysiłek ,powinniście na taką wycieczkę poświecić więcej niż 40 minut. Dopiero po upłynięciu tego czasu nasz organizm spala zapasy zgromadzone w tkance tłuszczowej.

row3

row4
Zalety jazdy na rowerze:
– spalanie kalorii (nawet do 500 kalorii w trakcie jednej godziny)
– zmniejszenie poziomu złego cholesterolu
-zmniejszenie poziomu cukru we krwi
– zwiększenie wydajności płuc
– pobudzenie pracy serca
– poprawia się wytrzymałość i siła mięśni
– poprawa kondycji
– niwelowanie zmęczenia
– wytwarzanie endorfin wywołujących dobre samopoczucie.

rowww6

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego postu częściej będziecie decydować się na wycieczki rowerowe. Ostatnimi czasy to jedno z moich ukochanych zajęć. Podczas jazdy rowerem głęboko chowam telefon i wszelkie problemy. Nie ma nic przyjemniejszego niż oglądanie pięknych krajobrazów w towarzystwie śpiewu ptaków, a jeśli jeszcze przy okazji spalamy kalorie… Nie ma nad czym się zastanawiać! W drogę!

rowerowo

Related content