Stambuł do zjedzenia

Wakacje w Turcji bez paszportu

Opublikowany Dodaj komentarz

Od 19 kwietnia 2022 roku turyści z Polski mogą wjechać na terytorium Turcji bez paszportu. Jedynym obowiązującym dokumentem potrzebnym do kontroli pozostaje dowód osobisty.

Informacja o zniesieniu obowiązku posiadania paszportu dla osób podróżujących do Turcji pojawiła się w social mediach ambasady tego kraju. Okazało się, że bardzo szybko zyskała popularność w sieci. Nie ma się czemu dziwić. To kapitalna wiadomość dla Polaków , którzy planują wakacje w Turcji.

Turcja bez paszportu

Decyzja o zniesieniu paszportów w Turcji była sporą niespodzianką. Kolejnym zaskoczeniem był fakt, że nowe zasady zaczynają obowiązywać w dniu już w dniu ich ogłoszenia. Poprzednie zmiany wprowadzone w 2020 roku przyniosły zniesienie wiz turystycznych,

Wakacje w Turcji

Turcja jest niezmiennie jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Polacy bardzo chętnie decydują się na wyjazd do tego kraju. Nic więc dziwnego, że podjęto decyzję o zniesieniu paszportów. Niewątpliwie do tej decyzji w dużym stopniu przyczynił się do tego konflikt zbrojny na terenie Ukrainy. Powoduje on odpływ turystów zarówno z terenów Ukrainy, jak Rosji.

Czytaj także: Turcja – 5 powodów, dla których warto się tam wybrać.


Booking.com

Related content