Tureckie seriale w Polsce

Tureckie seriale – na czym polega ich fenomen?

Opublikowany Dodaj komentarz

Tureckie seriale od dobrych kilku lat biją w naszym kraju rekordy popularności. Dlaczego tak chętnie sięgamy po produkcje znad Bosforu?

Fenomen tureckich seriali dotyczy nie tylko Polski. Zachwycają się nimi Włosi, Hiszpanie, a także sąsiedzi z naszej wschodniej granicy. Jedno jest pewne, tureckie aktorki i aktorzy w niektórych państwach są bardziej popularni niż tamtejsi, rodzimi artyści. Skąd bierze się taka popularność? Powodów jest oczywiście kilka.

Fabuła

W Turcji powstaje cała masa serialowych produkcji. Największą popularnością cieszą się komedie romantyczne i dramaty. Polacy dużo chętniej sięgają po tą pierwszą grupę? Dlaczego? Dzięki nim można się odstresować i zupełnie zapomnieć o otaczającym świecie. Tureckie komedie romantyczne oparte są najczęściej na prostej historii. Para głównych bohaterów pokonuje wszelkie przeciwności losu aby ich miłość była spełniona. Otaczają ich wspierający przyjaciele. Nie ma mowy o przemocy, zawsze wygrywa dobro. Dzięki temu widzowie nie tylko się odstresowują, ale także mają nadzieję, że w życiu wszystko może się zdarzyć. Kobiety wierzą, że je także może spotkać niesamowita miłość i odliczają do kolejnego odcinka swojego ukochanego serialu…

Aktorki i aktorzy

Twórcy tureckich seriali niemal zawsze na parę głównych bohaterów wybierają ludzi nieprzeciętnej urody! To gwarantuje sukces. Wśród aktorek i aktorów tureckich seriali nierzadko możemy znaleźć byłe miss i misterów. Widzowie dużo chętniej oglądają seriale z pięknymi kobietami i mężczyznami. Bardzo szybko zyskują oni popularność zarówno w Turcji, jak i za jej granicami. Najlepszym przykładem jest Hande Erçel, która najpierw została Miss Turcji, a następnie pojawiała się w Miłosnych potyczkach, Czarnej perle, Azize. Obecnie odgrywa rolę Edy w cieszącym się ogromną popularnością Şen Çal Kapimi.

Tureckie seriale i piękny Stambuł

Większość produkcji serialowych powstaje na terenie niesamowitego Stambułu. Ujęcia znad majestatycznego Bosforu zrobią wrażenie nawet na największych malkontentach! Choć administracyjną stolicą Turcji jest Ankara, to Stambuł gra w tym kraju pierwsze skrzypce. To tam bije kulturalne i rozrywkowe serce Turcji. W scenach serialowych często pojawiają się kadry z Wieżą Galata, kolorowej dzielnicy Balat, czy klimatycznych kawiarenek.

Czytaj także: Gdzie powstają najpopularniejsze tureckie seriale?

Tureckie seriale są wszędzie

Produkcje serialowe znad Bosforu w wersji orginalnej trwają około 2 godzin. Formaty zakupione i emitowane na antenie TVP są dzielone na kilka krótszych części. Przeważająca część seriali kończy się na jednym, maksymalnie dwóch sezonach. Dlatego też widzowie nie są znudzeni zbyt długo przeciągającą się historią. Ogromnym plusem jest to, że tureckie programy telewizyjne umożliwiają oglądanie odcinków na swoich stronach internetowych, a także na kanałach YT. Widzowie mają więc do nich dostęp przez 24 godziny na dobę! Kto jeszcze nie oglądał żadnego tureckiego serialu, czas nadrobić zaległości!


Related content