Titanic: 25 lat później

Titanic: 25 lat później – film dokumentalny z Jamesem Cameronem

Opublikowany Dodaj komentarz

„Titanic: 25 lat później” to dokument stworzony ćwierć wieku po premierze kultowego filmu. James Cameron wraz Robertem Ballardem i innymi naukowcami sprawdza czy Jack rzeczywiście miałby szansę na przeżycie katastrofy. Produkcja odpowiada na wiele pytań, wyjaśnia fakty, a widzowie po raz kolejny mają szanse zobaczyć wrak słynnego liniowca! Premiera na kanale National Geographic już wkrótce!

Mimo, że Titanic spoczął na dnie oceanu już ponad 100 lat temu, nadal budzi wiele emocji. Jego historia jest nadal żywa, zwłaszcza po wypadku Titana. Ta tragedia po raz kolejny zwróciła oczy całego świata na wrak najpopularniejszego na świecie liniowca. Pytania o katastrofę z 1912 roku są nadal aktualne. James Cameron postanowił po raz kolejny podjąć rękawicę.

Titanic: 25 lat później

Titanic: 25 lat później

Dokument wychodzi na światło dzienne w 25 lat po premierze słynnego „Titanica”. Film, który zgarnął 11 Oscarów i stał się jednym z najbardziej kultowych obrazów w światowej kinematografii, nadal nie daje o sobie zapomnieć! Czy Jack byłby w stanie przeżyć katastrofę jeśli udałoby mu się wdrapać na słynne drzwi? Czy może umarłby z wychłodzenia. Jakie błędy popełniono podczas katastrofy? James Cameron – przeprowadza szereg eksperymentów, które pomogły znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania. W dokumencie pojawia się także Robert Ballard – naukowiec, eksplorator i odkrywca wraku Titanica. Połączenie tych dwóch postaci może przynieść widzom sporą dawkę wiedzy i emocji.

Dokument z Jamesem Cameronem

Fot. Press Disney.pl

Titanic: 25 lat później polscy widzowie będą mogli zobaczyć już 23 lipca o godzinie 15:00 na antenie National Geographic. Słynny reżyser zaangażował się w tej projekt w 100%. Odpowiada on nie tylko za stworzenie Terminatora, Avatara, to także fizyk, inżynier, oceanolog i filantrop, a także innowator. Projekty, które tworzy przyczyniają się do rozwoju nauki, a także technologii. Przed powstaniem Titanica kilkanaście razy schodził do jego wraku. Miał ogromny wpływ na rozwinięcie technologii filmowania pod wodą, a także powstania systemu 3D Fusion Camera. W 2012 roku jako pierwszy człowiek na świecie samotnie eksplorował dno Rowu Mariańskiego. To, że wziął czynny udział przy powstawaniu dokumentu, świadczy tylko o jego wysokiej jakości!

Titanic: 25 lat później – premiera 23 lipca o 15:00 na kanale National Geographic.

Related content