Sportowe kalorie – recenzja

Opublikowany 1 komentarz

Sportowe kalorie to poradnik i kopalnia wiedzy na temat zdrowego żywienia w jednym! Jeśli uprawiacie zawodowo sport, lub po prostu prowadzicie aktywne życie, koniecznie zajrzyjcie do tej książki!Sklepowe półki wręcz uginają się od poradników na temat zdrowego żywienia. O dietach piszą instruktorki fitness, celebrytki, a także kucharze. Jak w gąszczu tych wszystkich tytułów znaleźć coś sensownego? Łatwo przecież popełnić błąd, a potem zatracić się w dietowym szaleństwie. Za odpowiedni dobór składników odżywczych powinni uważać szczególnie młodzi sportowcy i osoby uprawiające jakiekolwiek aktywności fizyczne. Odpowiednio skondensowane posiłki często mają wpływ na wyniki.

Sportowe kalorie

Jeśli potrzebujecie porad na temat odpowiedniej diety przy wzmożonej aktywności fizycznej ludzi młodych, ale nie tylko, sięgnijcie po „Sportowe kalorie”. Autorką tej książki jest Iwona Bates, dietetyk i edukator zdrowego żywienia. Nie musicie się więc kompletnie martwić o merytoryczne przygotowanie tego poradnika. Zamiast setki zdjęć, dostaniecie potężną dawkę wiedzy na temat składników pokarmowych. To poradnik w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Dieta osób uprawiających sport zdecydowanie różni się od jadłospisu przeciętnego Kowalskiego. Odpowiednie żywienie może doprowadzić do wzrostu formy, a w konsekwencji do sukcesów, medali, wygranych meczy itd. Młodzi sportowcy powinni uważać podwójnie. W „Sportowych kaloriach” znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie do skompletowania odpowiednich elementów diety.

Tabele i wykresy

Iwona Bates sprawnie przeprowadzi Was przez podstawy żywienia. Dowiecie się jaki jest skład poszczególnych produktów pokarmowych i jaki mogą mieć wpływ na Wasz organizm. Co więcej poznacie wszelkie wady i zalety przyjmowania konkretnych składników. Wiedza merytoryczna jest podana w bardzo przystępny sposób. W „Sportowych kaloriach” nie brakuje tabelek i wykresów, dzięki którym łatwo będzie Wam uporządkować wiedzę. Autorka przygotowała także przykładową dietę dla sportowców, a także przepisy, które kapitalnie dopełniają całość.

Uważam, że z informacji, w książce spokojnie mogą korzystać również osoby, które uprawiają jakąkolwiek aktywność fizyczną,  lub po prostu chcą poznać tajniki odpowiednio zbilansowanej diety. Nie zaglądajcie do książek celebrytów, posiłkujcie się merytoryczną wiedzą, a to na pewno wyjdzie Wam na dobre! Ja bardzo chętnie zaglądam do „Sportowych kalorii” żeby wiedzieć, co jest dla mnie dobre.

Sportowe kalorie znajdziecie na stronie księgarni PZWL

 

Related content