Październik w obrazach

Opublikowany 4 komentarze

Kolejne fotograficzne podsumowanie miesiąca. Jesienne kadry, urokliwe miejsca i całe mnóstwo inspiracji. Zapraszam!

Wrzesień i październik to najbardziej kolorowe miesiące w roku. Liście mienią się w przeróżnych barwach. To świetny czas na spacery i zwiedzanie. Oczywiście pod warunkiem, że za oknami mamy choć odrobinę słońca. W deszczowe dni warto postawić na muzea i wystawy.

W październikowe weekendy stawiałam na przechadzki po warszawskich parkach. Zawsze zabierałam ze sobą aparat i udało mi się znaleźć sporo interesujących kadrów. Jak co roku zdecydowałam się na wycieczkę do urokliwych Łazienek królewskich. Ależ jest tam klimatycznie.

Łazienki Królewskie

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji się tam pojawić szczególnie polecam Wam okres jesienny. Wstąpicie do tamtejszego Muzeum, przechadzajcie się między pięknymi alejkami i zabierzcie ze sobą troszkę jedzenia. Tamtejsze wiewiórki tylko czekają na smakołyki.

Muzeum jest  otwarte dla zwiedzających w każdy czwartek absolutnie za darmo. Warto z tego skorzystać.

W październiku dosłownie na krótką chwilę pojawiłam się w Spalskim Parku Krajobrazowym, w którym zresztą zakochałam się bez pamięci. Na pewno tam wrócę i przygotuję do Was relację.

Białystok

Wreszcie dotarłam do Białegostoku. Planowałam tę wyprawę od dłuższego czasu i jestem ogromne szczęśliwa, że się udało. Wróciłam zachwycona i zainspirowana. O najlepszych atrakcjach tego miasta przeczycie już wkrótce na blogu, tymczasem zerknijcie na jesienny obraz słynnego Pałacu Branickich.

Polin

Pojawiłam się także w Polin. Kilka miesięcy temu odwiedziłam Muzeum podczas wystawy zorganizowanej z okazji stulecia Finlandii. Obiecałam sobie wtedy, że na pewno tam wrócę i się udało. Śledźcie bloga w listopadzie, a na pewno znajdziecie tam przewodnik po Polin.

Obiecałam inspirację i dotrzymuję słowa. Mam dla Was kilka propozycji, z których warto  skorzystać w listopadzie.

Jarmarki bożonarodzeniowe

Ogrody Tivoli

Już wkrótce ruszają jarmarki bożonarodzeniowe. Pierwsze z nich startują w połowie miesiąca. Gdzie warto się wybrać w tym roku? Gorąco polecam Wam Kopenhagę, Pragę i Wrocław.

To absolutni mistrzowie w organizacji świątecznych targów. W tych miastach zobaczycie ogromne choinki, skosztujecie regionalnych potraw , wypijecie grzane wino i poczujecie niepowtarzalną atmosferę Świąt.

28 listopada rusza Ogród Światła na terenie ogrodów warszawskiego Pałacu na Wilanowie. Muszę przyznać, że robi wrażenie 🙂

Jak zrobić dobre zdjęcie na Instagram

Przygotowałam dla Was także praktyczny przewodnik, który umożliwi wykonywanie dobrych zdjęć na Instagram. Mam nadzieję, że się przyda.

Tymczasem zabieram się za przygotowanie kolejnych inspirujących postów. Do zobaczenia w listopadzie.

Related content