Make Photography Easier – recenzja

Opublikowany 2 komentarze

Make Photography Easier to druga po Elementarzu stylu książka Kasi Tusk. Tym razem  popularna blogerka zdradza czytelniczkom tajniki dobrej fotografii. Ten poradnik przyda się wszystkim osobom, które na co dzień publikują swoje zdjęcia w mediach społecznościowych. Kasia Tusk jest jedną z ważniejszych postaci w polskiej blogosferze. Śledzę jej bloga od kilku lat i zawsze mój wzrok przykuwały przepiękne fotografie. Styl Kasi jest klasyczny i najzwyczajniej w świecie bardzo mi się podoba. Często korzystam z rad publikowanych na blogu. Odwiedzam także miejsca, które pojawiają się na fotografiach. W miniony weekend wybrałam się do Kolibek, które wiedziałam na zdjęciach Kasi i byłam naprawdę zachwycona.

Make Photography Easier to poradnik i przepięknie wydany album w jednym. Wiedziałam, że kiedy tylko pojawi się na rynku, będę musiała mieć go w swoich rękach. Rzeczy, o których pisze Kasia są oczywiste i z całą pewnością każdy użytkownik smartfona będzie w stanie wprowadzić w życie. Każdy z nas robi przecież zdjęcia i wszyscy chcemy żeby były estetyczne. Dążymy do tego, żeby na fotografiach wyglądać szczupło i świeżo. Czasami wystarczy do tego odpowiednie ustawienie, skrzyżowanie nóg, albo ujęcie z innej perspektywy. Do lepszych zdjęć nie potrzebujemy wypasionego aparatu. Zdecydowanie wystarczy smartfon.

Make Photography Easier

Make Photography Easier to praktyczne rady zebrane w jednym miejscu. Kasia podzieliła książkę na kilka sekcji. Przeczytacie między innymi o fotografii plenerowej, sztuce wykonywania zdjęć kulinarnych, czy odpowiednim ustawieniu do zdjęć sylwetki. Nie zabrakło informacji o programach do obróbki. Autorka Make Photography Easier jest zwolenniczką klasycznej zasady „im mniej, tym lepiej”. Styl minimalistyczny w fotografii sprawdza się wyjątkowo dobrze. Zdjęcia Kasi nie są przerysowane. Dlatego też z taką przyjemnością na nie spoglądamy. Oglądanie obrazu,  na który ktoś nałożył 3 różne filtry niekoniecznie będzie dla nas przyjemnością. Jeśli wrzucacie do sieci sporo zdjęć, albo chcecie pozostawić fajną pamiątkę na kolejne lata, zdecydujcie się na zakup tej książki. Po prostu się Wam przyda.

Zobacz także: Elementarz stylu

Related content