Święta

Magia sprzątania – idealny prezent świąteczny

Opublikowany 18 komentarzy

„Magia sprzątania” to jeden z najważniejszych bestsellerów wydawniczych 2015 roku. Na czym polega fenomen tej książki i czy rzeczywiście warto ją kupić?

Niepozorna, niespecjalnie rzucająca się w oczy! Taka właśnie jest okładka książki „Magia sprzątania”. Podobnie jak jej autorka – Marie Kondo jest kwintesencją minimalizmu, jednak ta zwięzłość może być myląca, to wydawnictwo jest istną kopalnią wiedzy dotyczącą zasad porządkowania przestrzeni!

Fenomen Magii sprzątania

O „Magii sprzątania” usłyszałam po raz pierwszy kilka miesięcy temu. Informacja o tej książce pojawiła się we wszelkich możliwych mediach. Wywiady z autorką, recenzje i oczywiście opinie koleżanek. Wszystkie pozytywne i  bardzo entuzjastyczne. Pomyślałam sobie wtedy – skoro o tej książce tyle się mówi, najwyższy czas sprawdzić, czy rzeczywiście jest tak fenomenalna. Zabrałam ją ze sobą w podróż do Szczecina razem z innymi tytułami. Liczyłam na to, że  dzięki kilku lekturom w czasie kilkugodzinnej podróży  na pewno nie będę się nudzić. Jaki był tego finał? „Magię sprzątania” pochłonęłam w tempie błyskawicznym, a  co więcej po jej przeczytaniu natychmiast chciałam znów znaleźć się w moim mieszkaniu i rozpocząć rytuał porządkowania!

Magia sprzątania

Na czym polega ta metoda?

Marie Kondo w „Magii sprzątania” dzieli się z czytelnikami swoją metodą dotyczącą sprzątania. W wielkim skrócie można powiedzieć, że polega ona na pozbywaniu się z mieszkania  niepotrzebnych przedmiotów, a traktowania tych, które z nami pozostają w sposób szczególny. Współdzielmy z nimi tę samą przestrzeń, zatem powinniśmy dobrze się z nimi obchodzić. Szczegółów tej metody nie będę zdradzać, jednak mogę Was zapewnić, że ona rzeczywiście działa!  Po przeczytaniu tej książki ma się ochotę natychmiast  porządkować poszczególne pomieszczenia. Rady Marie pozwolą tak to wszystko zorganizować, że praca będzie wam szła sprawnie i bardzo szybko przekonacie się w Waszych mieszkaniach zalega mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów, kosmetyków i  ubrań. Będziecie zapełniać kolejne worku na świeci, a wasz dom będzie wyglądał przepięknie. Porządki w domu mogą się okazać inspiracją do zmian w życiu.

zobacz także : Elementarz stylu

Popularność, popularnością, jednak pozycja jaką Marie Kondo wypracowała sobie przez lata pracy nie bierze się znikąd. Ta drobna, niepozorna kobieta na sprzątaniu zna się jak mało kto!  Jej metoda rzeczywiście się sprawdza, a wykłady i szkolenia, które prowadzi biją rekordy popularności. „Magia sprzątania” to genialny poradnik i inspiracja do działania. Czyta się ją właściwie jednym tchem, dlatego jeśli szukacie fajnego prezentu dla waszej, żony, mamy, czy siostry – nie wahajcie się! Warto!

Marie Kondo – Magia Sprzątania

Wydawnictwo Muza 

 

Related content