Kolacja Charytatywna SOS Wioski Dziecięce

Opublikowany 7 komentarzy

Hotel Marriott, wybitni kucharze, pyszne dania, a na koniec występ Natalii Kukulskiej przy akompaniamencie Adama Sztaby – tak w wielkim skrócie wyglądała pierwsza Kolacja Charytatywna zorganizowana przez Tomasza Jakubiaka i SOS Wioski Dziecięce!

Kolacja Charytatywna

28 lutego w Hotelu Marriott  w Warszawie odbyła się pierwsza edycja Kolacji Charytatywnej, z której całkowity dochód zostanie przekazany na konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia był Tomasz Jakubiak – kucharz, dziennikarz kulinarny, a także prowadzący program „Jakubiak lokalnie”, który możecie oglądać na antenie Kuchnia +. Tomasz Jakubiak od kilku lat angażował się  w działania Stowarszyszenia SOS Wioski Dziecięce. Odwiedzał podopiecznych, gościł ich w swojej restauracji, aż w końcu postanowił zorganizować akcję „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” , która ma na celu zbieranie funduszy na rzecz sierot  przy pomocy środowiska polskiej gastronomii. Jak się szybko okazało wybitnych kucharzy wcale nie trzeba było namawiać – zgłaszali się sami. Powstała ogromna charytatywna inicjatywa, której uwieńczeniem była uroczysta Kolacja Charytatywna w Marriocie

Kolacja Charytatywna

Kolacja Charytatywna i wybitni kucharze

Nad niedzielnym menu pracowali miedzy innymi: Ania Starmach, Małgorzata Molska, Patryk Dziamski, Grzegorz Łapanowski i oczywiście Tomasz Jakubiak. W sumie na stołach gości pojawiło się aż 6 rozpływających w ustach dań. Mogliśmy skosztować confitowanego w maśle policzek z dzika, zupę z polskich ryb i grzybów hodowlanych, oraz pierś z kaczki sous vide doprawiona kminkiem.

Kolacja Charytatywna
Gospodarzem wieczoru był Paweł Loroch – kucharz oraz twórca Jem radio – pierwszego kulinarnego radia w naszym kraju. Mało tego, pieczę nad obsługą gości trzymał Paweł Gruba, manager sali znany między innymi z programu Hell’s Kitchen. W programie Kolacji Charytatywnej znalazł się między innymi humorystyczny spektakl „Czerwony kapturek” wykonany przez podopiecznych SOS Wioski Dziecięce, pokaz odcinka „Efekt Domina”, znanego z anteny telewizji TVN a także niezwykle wzruszający występ Natalii Kukulskiej (Ambasadorki SOS Wioski Dziecięce) przy akompaniamencie Adama Sztaby.

Kolacja Charytatywna

Prowadzący przeprowadzał także liczne rozmowy z kucharzami, Tomaszem Jakubiakiem oraz ambasadorkami fundacji: Natalią Kukulską i Dominiką Kulczyk. Jednym z ostatnich punktów programu była licytacja. Wszystkie środki zgromadzone podczas licytacji i sprzedaży biletów wstępu na Kolację Charytatywną zasilą konto fundacji SOS Wioski Dziecięce. Obecność na tej kolacji była dla mnie ogromną przyjemnością!

Kolacja Charytatywna

Trzymam mocno kciuki za powiedzenie akcji i z niecierpliwością czekam na kolejne eventy!
Czas rozliczania PITów zbliża się wielkimi krokami.

Swój 1% podatku możecie przekazać na rzecz Stowarzyszenia SOS  Wioski Dziecięce.

SOS Wioski Dziecięce

Related content