Kawiarnie w Pradze

Kawiarnie w Pradze

Opublikowany Dodaj komentarz

Café Slavia, Grand Cafe Orient, czy Café Louvre to tylko niektóre z genialnych praskich kawiarni. Zapach świeżo parzonej kawy wypełnia niemal każdy centymetr tych miejsc. Wszystkie od lat przyciągają artystów pisarzy i turystów, którzy na własnej skórze chcą poczuć prawdziwy klimat stolicy Czech.

Kawiarnie w Pradze – Slavia

Café Slavia to prawdziwa perełka na mapie Pragi. Jest nie tylko najpopularniejszą kawiarnią w mieście, ale także miejscem spotkań wybitnych osobistości. Znajduje się w sercu stolicy, naprzeciwko Teatru Narodowego. Z tamtejszych okien rozpościera się widok między innymi na słynny na Most Karola.

Kawiarnie w Pradze

W kawiarni Slavia bardzo chętnie przebywał Vaclav Havel. Jej historia sięga wieku XIX, kiedy to Leopold Lažanský wybudował majestatyczny pałac, w którym 30 sierpnia 1884 roku otworzono kawiarnię. Początkowo Slavia było tylko przystankiem w drodze na teatralne spektakle. Jednak bardzo szybko stała się miejscem spotkań artystów, pisarzy i turystów. Wypijecie tam nie tylko świeżo parzoną kawę, czy herbatę, warto skusić się także na desery. Menu jest bardzo urozmaicone. Slavia oferuje swoim gościom także sałatki, kanapki na gorąco oraz tradycyjne czeskie potrawy.

Grand Cafe Orient

Kawiarnie w Pradze

Z kawiarni Slavia przenosimy się Grand Cafe Orient znajdującej się w Černé Matky Boží. To absolutny unikat na skalę światową. Jest jedyną kawiarnią kubistyczną na świecie. Tamtejsze desery zasługują na najwyższe uznanie. Kawiarnia została przywrócona do funkcjonowania po 80 lat przerwy. Zamknięto ją w 1920 roku. Dziś jest jednym z najpopularniejszych miejsc na mapie Pragi. Warto spróbować tam sernika, ciasta miodowego, czy marchewkowego.

Louvre

Kawiarnie w Pradze
Kawiarnia Louvre powstała w 1902 roku i bardzo szybko stała się miejscem spotkań wybitnych osobistości. Przebywał tam Albert Einstain, Franz Welfer, czy Franz Kafka. Powstał tam Czechosłowacki PEN. Louvre ma niepowtarzalny klimat i czas leci tam bardzo szybko. Kawa jest wyśmienita.

Jeśli wybieracie się do Pragi, koniecznie zajrzyjcie do tamtejszych kawiarni. Nie tylko oddają prawdziwą atmosferę miasta, ale przede wszystkim jest tam naprawdę przyjemnie. Tamtejszy klimat

Related content