Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Opublikowany 7 komentarzy

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu z roku na rok zyskuje na popularności. W tym roku odbędzie się jego kolejna edycja. Musicie to zobaczyć i spróbować tamtejszych pyszności.

Ogrody Tivoli

Jarmarki świąteczne odbywają się w większości europejskich miast. Z roku na rok w okresie przedświątecznym  do ich grona dołączają kolejne metropolie. Do tych największych i najpopularniejszych należą te w Dreźnie, Berlinie, Pradze, czy Kopenhadze. W zeszłym roku miałam ogromną przyjemność być na takim właśnie jarmarku w stolicy Dani w Ogrodach Tivoli  i byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem organizacji tego eventu.

Zobacz moją relację z wizyty w Ogrodach Tivoli w Kopenhadze

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Niewątpliwie w naszym kraju numerem jeden jeśli chodzi o wielkość i popularność tego typu jarmarków jest Wrocław. Miasto nie tylko świetnie organizuje to wydarzenie, ale także przede wszystkim świetnie je reklamuje.

W tym roku Jarmark we Wrocławiu  zostanie organizowany jest na terenie Rynku, ulic: Świdnickiej i Oławskiej. Na stosunkowo sporej  powierzchni pojawią tysiące świateł i lampionów, a także drewniane stoiska z pysznym jedzeniem i rękodziełami.

Co zastaniemy na Jarmarku?

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Wszystko, co kojarzy nam się z okresem Świąt Bożego Narodzenia.To przede wszystkim pyszne przysmaki ze wszystkich stron świata. Nie zabraknie grzanego wina, pierników, gorącej czekolady,  ale także serów z Włoch, tureckiego ciasta z fetą i szpinakiem. Będziemy mieli szansę spróbować także alzackich podpłomyków. Fani tradycyjnej polskiej kuchni z całą pewnością znajdą także coś dla siebie – będą oscypki z żurawiną, potrawy z grilla, ryby i pieczone kasztany.

Poza zakupami spożywczymi na Jarmarku zastaniecie także rękodzieła z różnych stron świata, odzież, porcelanę i świetną ceramikę.

Jarmark dla dzieci

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

 

 

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2016 będzie także istnym rajem dla najmłodszych. Milusińscy będą mogli zobaczyć pomocników św. Mikołaja, posłuchać najpiękniejszych bajek z niezwykłą oprawą muzyczną i wizualną, a dorośli razem z nimi przypomną sobie historię „Kopciuszka”, czy „Pinokia”

Jarmark Bożonarodzeniowy praktycznie Jarmar Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Tegoroczna edycja Jarmarku we Wrocławiu rozpocznie się 18 listopada i będzie trwała niemal do samych Świąt – 22 grudnia. Godziny otwarcia: 10:00 – 21:00

Zdjęcia 1,3,4,5,6, fot. Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkbozonarodzeniowy.com

Zobaczcie jak prezentował się Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu w 2015

 

Related content