prezent na chrzciny

Jak wybrać najlepszy prezent na chrzciny?

Opublikowany Dodaj komentarz

Wybór prezentu na chrzciny wcale nie jest prosty. Ostatnio przekonała się o tym jedna z moich przyjaciółek. Przekopałyśmy wspólnie mnóstwo stron w poszukiwaniu czegoś naprawdę wyjątkowego i w końcu się udało, ale wcale nie było tak prosto.

Chrzest nowego członka rodziny to jedna z ważniejszych uroczystości rodzinnych, zwłaszcza jeśli otrzymaliśmy dumny tytuł rodziców chrzestnych. Myśl o uroczystości może przyprawić nas o zawrót głowy a przy okazji nieźle zestresować. Powinniśmy się do niej dobrze przygotować, i zadbać o odpowiedni prezent dla malucha.

Prezent na chrzciny powinien być wyjątkowy bez względu na to czy podajemy dziecko do chrztu, czy tylko pojawiamy się  na uroczystości jako goście. Ważne, żeby nasz prezent był zgodny z naszym gustem i przekazywał dziecku jakieś konkretne wartości. Chrzest jest przecież uroczystością religijną… Ostatnimi czasy przejrzałam mnóstwo stron z inspiracjami prezentowymi i chętnie podrzucę Wam kilka pomysłów.

1. Biżuteria jest absolutnym numerem jeden na liście prezentów na chrzciny. Wybór jest ogromy od łańcuszków, przez bransoletki, aż do zawieszek. Wszystko zależy od naszego gustu. Możemy skusić się zarówno na złoto, jak i srebro. Niektóre firmy wraz z biżuterią oferują pudełko ze wygrawerowaną dedykacją dla dziecka.

2. Wśród pomysłów na prezent na chrzciny często przewijają się także obrazki z wizerunkiem anioła, Świętej Rodziny itd. Najczęściej są one wykonane ze srebra, złota a także bywają ich kombinacją.

3. Z okazji chrztu warto podarować dziecku pamiątkowy album ze zdjęciami. To bardzo świetna pamiątka na przyszłość. Być może maluch za kilka lat będzie chciał wrócić do swojego chrztu.

4. Warto rozważyć także opcję zakupu personalizowanej poduszki. To nie tylko świetny prezent, ale także  po prostu bardzo praktyczna rzecz. Na poduszce może znaleźć się zarówno imię, data urodzenia lub chrztu, a także na przykład specjalna sentencja. Wszystko zależy od tego, czego sobie akurat zażyczymy.

Opcji prezentów jest całe mnóstwo. Wszystko zależy od naszej inwencji i oczywiście kieszeni. Najtańszymi produktami są poduszki. Ich koszt to około 50 złotych. Zdecydowanie najdroższa jest biżuteria…

 

Related content