Ekologia

Jak być eko?

Opublikowany Dodaj komentarz

Bycie eko to nie tylko chwilowa moda! Powinniśmy mieć to we krwi! Dlaczego? Bo to jedyny sposób żeby uratować naszą planetę. Od czego zacząć? Od małych kroków!

Pozytywny wpływ na ochronę środowiska mają nawet najdrobniejsze działania. One naprawdę mają sens. Prawdą, że wszystko zaczyna się w naszych głowach. Dlatego tez zacznijmy od zmiany myślenia, a potem przełóżmy je na czyny.

Transport publiczny

Jeśli tylko mamy możliwość, warto zrezygnować z jazy samochodem i przerzucić się na transport publiczny. To nie tylko zbawiennie wpłynie na środowisko naturalne, ale nie zapominajmy o obecnych cenach paliw! Jazda komunikacją miejską, czy pociągami międzymiastowymi jest po prostu o wiele tańsza!

Ekologia w domu

Mieszkacie w domu? Postaw na fotowoltaikę! Panele słoneczne są obecnie bardzo popularne i można je znaleźć zarówno w wielkich miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Polacy już jakiś czas temu zrozumieli, że jest ona zbawienna dla naszej planeta, ale także pozwala na oszczędności. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.gulajski.pl/

Oszczędzaj

Nie zapominajcie też o oszczędzaniu energii. Wystarczy zgasić światło w pomieszczeniach, w których aktualnie nie przebywacie. Pamiętajcie także o zakręcaniu wody podczas szczotkowania zębów. Zamiast kąpieli, postawcie na szybki prysznic. Segregujcie śmieci! Zamiast 6 plastikowych butelek z wodą, postawcie na jedną 6-litrową butelkę.

Eko gadżety do plecaka

Bambusowe szczoteczki do zębów, mydła i szampony w kostce, kosmetyki w szklanych opakowaniach. Maksymalnie ograniczajcie ilość plastiku. Nie korzystajcie z jednorazowych produktów. Zawsze w podróży przyda się szklana butelka na wodę, czy kubek termiczny. Dzięki temu nie musicie kupować jednorazowej plastikowej butelki, a kawę na wynos wypijecie z własnego kubka. Zabierzcie zapas szmacianych toreb na zakupy. Plastikowe torby będą zupełnie zbędne. Grunt to ograniczanie kupowania produktów, które do niczego się Wam nie przydadzą! Nie kupujcie pamiątek, o których szybko zapomnicie.

Related content