Bezpieczne wakacje 2020

Dlaczego warto wynająć samochód podczas podróży?

Opublikowany Dodaj komentarz

Wypożyczalnie samochodów to idealna opcja dla osób, które chcą szybko i komfortowo przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi destynacjami.

Bez względu na to czy podróżujemy po Polsce czy też wybieramy bardziej odległe rejony świata, zazwyczaj decydujemy się na jazdę pociągiem lub lot samolotem. Dzięki temu oszczędzamy mnóstwo czasu. Obecnie z Lotniska Chopina możemy polecieć już nie tylko do większości europejskich miast, ale dotrzemy bezpośrednio do Nowego Jorku, Los Angeles czy Singapuru.

polskie lotniska

Nowoczesne składu Pendolino umożliwiają sprawne poruszanie się między największymi miastami w naszym kraju. Jeśli jednak w grę wchodzi zwiedzanie lokalnych atrakcji i sprawne docieranie do kolejnych małych miasteczek na naszej mapie,  to zdecydowanie w tym przypadku warto rozważyć opcję wynajmu samochodu. Własny środek transportu to przede wszystkim kompletna niezależność i możliwość zabrania ze sobą bagaży.

Sprawny transport

Zabrze

Ostatni weekend spędziłam na Podlasiu i właśnie tam zdałam sobie sprawę z tego jak bardzo przydałby się samochód. Bez problemu dotarłam do Białegostoku, jednak poruszanie się PKSem po okolicy to już zupełnie inna bajka. Godziny kursowania pojazdów transportu publicznego kompletnie mi nie odpowiadały i koniec końców straciłam mnóstwo czasu na czekanie.

Wyprawa była w pełni podyktowania presją czasu i nie udało mi się zajrzeć do wszystkich atrakcji. Jedyny plus tej sytuacji jest taki, że wkrótce znów pojawię się w tamtych rejonach i pewnie w końcu uda mi się wszystko zobaczyć. Planuję także wyprawę szlakiem dolnośląskich zamków i  na pewno wypożyczalnia samochodów będzie obowiązkowym punktem na mojej mapie.

Samochód za granicą

Wynajem samochodu kapitalnie sprawdza się podczas wypraw zagranicznych. Właściwie tuż po wylądowaniu możemy odebrać kluczyki i ruszać w dalszą podróż. Najlepiej znaleźć samochód jeszcze na etapie planowania podróży. Wszystkie formalności możemy spokojnie załatwić przez internet. Zadbajcie o ubezpieczenie samochodu i bądźcie spokojni. W drodze może zdarzyć się absolutnie wszystko.

Related content