BohaterON – Kolejowa Poczta Powstańcza

Opublikowany Dodaj komentarz

BohaterON to akcja mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie osób walczących w powstaniu warszawskim. W ramach tego projektu możemy między innymi wysłać kartkę do jednego z powstańców.

Powstanie Warszawskie

1 sierpnia Warszawa na minutę zamiera. Zatrzymują się autobusy i tramwaje. A mieszkańcy w chwili ciszy upamiętniają wydarzenia z 1944 roku. Powstanie Warszawskie trwało 63 dni (1sierpnia-3 października) i pochłonęło około 10 tysięcy ludności cywilnej i tyle samo żołnierzy.

BohaterON

BohaterOn to projekt, który ma na celu upamiętnienie heroicznej walki Powstańców i oddaniu im hołdu. W jego ramach każdy z nas ma możliwość kontaktu osobą, która uczestniczyła w tamtych wydarzeniach. Możemy to zrobić poprzez wysłanie kartki, która trafi bezpośrednio do Powstańca. Jak to zrobić? Na przykład za pośrednictwem PKP Intercity.

Kolejowa Poczta Powstańcza

PKP Intercity wspiera akcję BohaterON i umożliwia pasażerom podróżującym pociągami Express Intercity Premium (pendolino) wysłanie takich właśnie niesamowitych przesyłek. Kartki znajdują się zarówno na pokładach Pendolino, jak i w kasach na terenie warszawskich dworców: Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia. Po wypełnieniu kartek możecie wrzucić je do pudełek znajdujących się w pociągach i na dworcach, a następnie PKP Intercity przekaże je bezpośrednio Powstańcom.

Related content