Planowanie wakacji

Bądź bezpieczny w podróży i nie tylko

Opublikowany Dodaj komentarz

Podróże kojarzą się nam głownie z przyjemnością, odkrywaniem kolejnym miejsc, smakowaniem nowych potraw i wspaniałymi doświadczeniami. Żeby każda nasza wyprawa była udana, powinniśmy się do niej odpowiednio przygotować. Jak uchronić się przed nieprzyjemnymi wydarzeniami? Jak reagować na wypadki i nieprzyjemne zdarzenia?Każdy podróżnik, który poważnie podchodzi do swoich wypraw powinien odpowiednio przygotować. W czasie wyjazdu może zdarzyć się naprawdę wszystko. Możemy zostać okradzeni, ulec wypadkowi, albo po prostu nasze plany będą musiały diametralnie się zmienić. Ważne aby w takich sytuacjach zachować zimną krew i działać racjonalnie. Usystematyzowanie wszystkich spraw przed wyjazdem najzwyczajniej w świecie ułatwi nam życie.

Wyjazd za granicę

Wyjeżdżasz za granicę? Sprawdź czy w danym państwie znajduje się placówka dyplomatyczna naszego kraju, zapisz jej adres i numer telefonu. Dowiedz się jakie są koszty wykonywania połączeń, smsów, czy też korzystania z internetu. To pozwoli uchronić się przed zbędnymi kosztami. Nie zapominaj o sprawdzeniu czy wtyczki i napięcie prądu nie różnią się od tych, który mamy w Polsce. W razie różnic zaopatrz się w przejściówki. Zabierz ze sobą papierową mapę i przewodnik.

Zdrowie najważniejsze

W przypadku wyjazdu do egzotycznych zakątków naszego globu koniecznie zadbaj o odpowiednie szczepionki, w bardzo wielu przypadkach przyjęcie takiej szczepionki może uratować życie. Przygotuj także mini apteczkę, którą warto mieć przy sobie nie tylko , gdy wybierasz się do innego kraju. A w takiej apteczce powinny się w niej znaleźć przedmioty, które sprawdzą się w niebezpiecznych sytuacjach także w codziennym życiu: zestaw podstawowy: np. środki przeciwbólowe, bandaż elastyczny, gumowe rękawiczki, gaziki, plaster, woda utleniona).

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie to absolutna podstawa. Bez wykupienia odpowiedniego pakietu nie ruszaj się z domu. Wypadek za granicą może Cię słono kosztować. Pobyt w zagranicznych szpitalach albo transport do naszego kraju bez wykupionego ubezpieczenia za granica to wydatek, który być może będzie spłacać do końca swojego życia.

A gdy już coś się stanie?

Zachowanie zimnej krwi często może uchronić nas przed kolejnymi nieprzyjemnymi wydarzeniami. To oczywiście bywa czasami trudne, ale warto!  W podróży zawsze miej przy sobie dokumenty potwierdzające Twoją tożsamość i  ubezpieczenie, a także mapę, która pomoże szybko ustalić Twoją lokalizację.

Odszkodowania

Pamiętaj, że bez względu na to, czy jeśli nieprzyjemne wydarzenie nastąpiło w czasie podróży albo w życiu codziennym, ale nie z Twojego powodu, możesz dochodzić swoich praw. Masz prawo domagać się rekompensaty w związku z opóźnionym lotem, czy wypadkiem komunikacyjnym. Jeśli trafisz do szpitala i dojdzie tam do uszkodzenia Twojego ciała lub pogorszenia stanu zdrowia z winy personelu, stanowi to podstawę do domagania się odszkodowania za błędy medyczne. Oczywiście nikt nie zagwarantuje, że dana sprawa zostanie rozstrzygnięta na Twoją korzyść, jednak zawsze warto walczyć.

A teraz przed swoja kolejną wyprawą sprawdź czy wszystkie wymienione przeze mnie kwestie zostały już załatwione i ruszaj dalej zdobywać świat!

Related content