Atiye - turecki serial na Netflixie

Atiye – turecki serial na Netflixie

Opublikowany Dodaj komentarz

Atiye (The Gift) to turecki thriller psychologiczny z Beren Saat i Mehmetem Günsürem w rolach głównych. Dotychczas Netflix wyemitował dwa sezony serialu. Wkrótce widzowie będą mogli zobaczyć kolejny.

Pierwszy odcinek Atiye (The Gift) został wyemitowany w grudniu 2019 roku. Szybko okazało się, że z każdym kolejnym odcinkiem serial cieszy się coraz większą popularnością. Produkcja podjęła decyzję o powstaniu kolejnego sezonu i tak we wrześniu 2020 roku Netflix wyemitował odcinki drugiej transzy.

Fabuła serialu

Atiye to niezwykle wciągający thriller psychologiczny. Główna bohaterka, tytułowa Atiye jest malarką. Poznajemy ją tuż przed wernisażem jej prac. Motywem przewodnim jej obrazów jest charakterystyczny znak, przypominający symbol nieskończoności. Kobieta od pewnego czasu spotyka na swojej drodze tajemniczą kobietę. Znaki i symbole , które pojawiają się w jej życiu są dla rodziny malarki coraz bardziej niepokojące.

Czytaj także: Tureckie seriale

Atiye rusza na teren wykopalisk

Po ogromnym sukcesie wernisażu prac Atiye kobieta dowiaduje się o niezwykłym odkryciu podczas prac archeologicznych w Göbekli Tepe. Symbol, który jest widoczny na jednej z tamtejszych skał to dokładnie ten sam znak, które przewijają się w pracach malarki. Kobieta bez zastanowienia podejmuje decyzje o wyjeździe na teren wykopalisk. Rozmawia z Ethanem, głównym koordynatorem prac archeologicznych. Początkowo nie traktuje on kobiety poważnie. Jednak z czasem okazuje się, że jej wizje i wykopaliska są ze sobą połączone….

Obsada serialu

Serial jest niezwykle wciągający, pełen niespodzianek i zwrotów akcji. Ogląda się go właściwie jednym tchem. To nie tylko historia przeszłości głównej bohaterki, dotyka także problemów międzyludzkich relacji, trudnych momentów, a także miłości. Na uwagę zasługuje kapitalna gra aktorów. W produkcji zagrali między innymi: Beren Saat (Atiye), Mehmet Günsür (Erhan), Metin Akdülger (Ozan), Melisa Şenolsun (Cansu), Meral Çetinkaya (Zühre).

Czytaj także: Serial Etos

Göbekli Tepe

Jeśli myślicie, że Göbekli Tepe zostało stworzone tylko na potrzeby serialu Netflixa, jesteście w wielkim błędzie. To miejsce istnieje naprawdę, co więcej jest najstarszym miejscem kultu stworzonym przez człowieka. Stanowisko archeologiczne znajduje się w południowo – wschodniej Turcji, w pobliżu Şanlıurfy i jest dostępne dla turystów. Czas zwiedzania to około 30-40 minut. Wykopaliska archeologiczne rozpoczęły się w pierwszej połowie lat 90. XX wieku. Początkowo naukowcy sądzili, że to ruiny biznantyjskiego cmentarza. Szybko okazało się, że są w błędzie. Göbekli Tepe to pozostałości prehistoryczne. Twórcom serialu ogromnie zależało na popularyzacji tego miejsca i dokładnie tak się właśnie stało!

Atiye sezon 3

Netflix wyemitował dwa sezony serialu Atiye. Każdy liczy po 8 odcinków. Jesienią tego roku ekipa Netflixa pracowała, nad kolejną transzą. Nie poznaliśmy jeszcze daty jej oficjalnej premiery.


Related content