Co czytać w wakacje?

Opublikowany Dodaj komentarz

Wyzwanie blogowe Lifestylerki zainspirowało mnie do napisania postu o tym co aktualnie czytam. Muszę przyznać, że praca i pisanie bloga zajmują mi ostatnio mnóstwo czasu. Coraz trudniej jest mi wygospodarować kilka wolnych chwil na zagłębienie się w ciekawą lekturę. Mimo wszystko staram się nie odpuszczać. Ostatnio w moje ręce trafiła książka Biel Helsinek i niezwykle ciekawy numer magazynu Twój Styl.

Biel Helsinek

Biel Helsinek to bez wątpienia jeden z najlepszych skandynawskich kryminałów jakie miałam okazję ostatnimi czasy przeczytać. Jest wciągający i trzymający w napięciu. James Thomson – Amerykanin mieszkający od kilkunastu lat w Finlandii stworzył niezwykle wiarygodną historię, ukazującą tak powszechny dziś problem rasizmu. Inspektor Kari Vaara zostaje oddelegowany do objęcia kierownictwa nad komórką zajmującą się walką ze zorganizowaną przestępczością. W między czasie dowiaduje się, że jest poważnie chory. Łączenie wymagającej pracy z problemami prywatnymi okazuje się nie lada wyzwaniem. Po operacji wycięcia guza Vaara musi się zmierzyć z porachunkami mafii, narkotykami, czy też nielegalną bronią. Z czasem okazuje się, że przestępstwa, które musi zwalczyć są oparte na rasizmie i nienawiści do innych narodów. W tle opowieści pojawiają się oczywiście mroczne ulice Helsinek i fiński pesymizm. Biel Helsinek czytałam z ogromnym zaciekawieniem. Jestem pewna, że spodoba się podobne zdanie na temat tej książki będzie miał każdy fan skandynawskiego kryminału.

bIEL3

Twój Styl

Od dobrych kilku lat jestem czytelniczą magazynu Twój Styl. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły i wywiady z wartościowymi ludźmi. Chciałabym polecić wam szczególnie sierpniowe wydanie Twojego Stylu. Jest tam co czytać! Zwłaszcza jeśli chodzi o wywiady! Właściwie z czystym sumieniem mogę Wam polecić wszystkie rozmowy tego numeru. Ewa Wchowicz, Kinga Preis, Ewa Drzyzga, Cezary Żak na sam koniec Sylwester Wardęga. Sami przyznacie, że te nazwiska robią wrażenie. Szczególnie polecam Wam wywiad z Wardęgą. Jeśli myślicie, że jest tylko cwaniaczkiem zarabiającym miliony na swoich filmikach grubo się mylicie…

Voyage

Jestem również pod ogromnym wrażeniem aktualnego numeru miesięcznika Voyage. Dawno nie widziałam tylu pięknych zdjęć w jednym miejscu. Moją recenzję Voyage znajdzecie tutaj.

Kuba
Rewelacyjna, wzruszająca, pełna nadziei – właśnie taka jest biografia Kuby Błaszczykwoskiego napisana przez Magłorzatę Domagalik. Recenzję znajdziecie tutaj

Czytanie a nasze oczy

Czytanie książek, magazynów, czy częsta praca przy komputerze wpływają na nasz wzrok. Wielu z nas zdarza sie, że przekartkowaniu kilkunastu stron książki okazuje się, że nasze oczy są bardzo zmęczone. Potrzebujemy choć chwilowego odpoczynku. Sposobów na dbanie o nasz wzrok jest naprawdę kilka: kilkunastominutowe przerwy, kremy i żele stosowane w okolicach oczu, aktywność fizyczna, czy na przykład kilkunastominutowe drzemki. Każdy znajdzie cośs dla siebie. Jednym ze sposbów, które moga naszym oczom przynieść natychmiastowe ukojenie są krople do oczu. Po ich zastosowaniu można dalej sasiąść do ciekawej lektury.

Related content