Seurasaari Midsummer Bonfires

Opublikowany 1 komentarz

Seurasaari Midsummer Bonfires to jedno z najważniejszych fińskich wydarzeń kulturalnych. Jeśli marzycie o tym, żeby poczuć prawdziwy Finlandii, musicie zobaczyć to na własne oczy.

Midsummer Night to wyjątkowa noc. 23 czerwca słońce nad Finlandią w ogóle nie zachodzi. To czas na celebrowanie i spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Fińska tradycja polegająca na aktywnej zabawie w środku nocy cieszy się ogromną popularnością. Każdy Fin z krwi i kości tej nocy nie zasypia. Gdzie świętują rdzenni mieszkańcy Finlandii? Na łonie natury, w parkach, czy nad jeziorami.

Seurasaari Midsummer Bonfires to impreza ściśle związana z Midsummer Nigh. Odbywa się na terenie  wyspy Seurasaari, oddalonej o 15 minut drogi z centrum Helsinek. Na jej terenie znajduje się urokliwa plaża, bary i restauracje. W okresie wiosennym i letnim tętni życiem. Uwielbiają ją artyści i fani przeróżnych sportów.

W czasie Seurasaari Midsummer Bonfires atrakcji zdecydowanie nie brakuje. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Poza tytułowymi fajerwerkami, na wyspie jest co robić. Obywają się tam ogniska, tańce, można posłuchać folkowej muzyki, zjeść  pyszne dania, wypić alkoholowe trunki i po prostu świetnie się bawić. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla całych rodzin. Podczas Seurasaari Midsummer Bonfires zjemy dania z gria, tradycyjne fińskie potrawy czy lody.

Tradycją Midsummer Night na wyspie Seurasaari są także śluby. Każdego roku jedna z par decyduje się taki właśnie krok podczas tego niezwykłego wydarzenie, po wypowiedzeniu słów przysięgi małżeńskiej nowożeńcy tańczą walca w obecności wszystkich uczestników zabawy.Midsummer Bonfire 2023 odbywa się 23 czerwca na terenie wyspy Seurasaari. Z centrum Helsinek dotrzecie tam autobusem numer 24.

Fotografie: Visit Finland

Related content