Przewodnik po Finlandii

Opublikowany 1 komentarz

Wybierasz się do Suomi? Sprawdź jaki przewodnik po Finlandii najlepiej ze sobą zabrać.

Muszę przyznać, że na polskim rynku wydawniczym wybór przewodników dotyczących Finlandii jest bardzo ograniczony, żeby nie powiedzieć, że nie ma go praktycznie wcale. Od czasu mojego pierwszego wyjazdu do tego kraju w 2008 roku w tej kwestii właściwie nic się nie zmieniło. Na całe szczęście przewodniki, które możecie kupić w tej chwili w Polsce w sposób kompleksowy pomogą Wam przygotować się do podróży.Od dawna korzystam z przewodnika po Helsinkach (Seria Miasta Marzeń). Jeśli wybieracie się do stolicy Finlandii po raz pierwszy naprawdę warto po niego sięgnąć. Na jego temat z pewnością przeczytacie w kolejnych postach.

12 fin

 

Od kilku dni jestem w posiadaniu przewodnika o Finlandii wydanego przez wydawnictwo Pascal. Jest on naprawdę kompleksowy i z pewnością pozwoli Wam dobrze przygotować się do podróży po Finlandii. To prawdziwe kompendium wiedzy na temat kraju. Autor podzielił kraj na kilka większych regionów i szczegółowo opisał każdy z nich. Wstęp to oczywiście informacje dotyczące historii, tradycji, kultury, sportu, kuchni, zwyczajów czy języka fińskiego. Pozostała część to czysto praktyczne informacje związane z podróżowaniem po Finlandii. Przewodnik zawiera szczegółowy opis zabytków, ważne adresy, zestawienie środków lokomocji i ich charakterystykę, mapy miast i przepiękne zdjęcia. Dzięki przewodnikowi będziecie sprawnie poruszać się na przykład po stolicy kraju – Helsinkach. Poznacie między innymi trasy tramwajów i metra. Autor porównuje ceny różnych usług i w sposób obiektywny pisze o tym co warto w Finlandii zwiedzić/zrobić, a co raczej powinniśmy sobie odpuścić.
Jeśli planujecie swoją podróż do Finlandii sięgnijcie po ten przewodnik, jest bardzo kompleksowy, konkretny i przejrzysty. Wasza wycieczka dzięki odpowiedniemu uporządkowaniu stanie się jeszcze przyjemniejsza. Nie będziecie tracić czasu na szukanie różnych informacji, wszystko znajdziecie w jednym miejscu.
Finlandia
Przewodnik ilustrowany.
Wydawnictwo Pascal
Stron 286, oprawa miękka.

Related content