Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia

Opublikowany Dodaj komentarz

Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia to historia oparta na autentycznych wydarzeniach z życia fińskiego boksera. To opowieść o wielkiej miłości i programach egzystencjalnych. Film przepełniony jest fińskim poczuciem humoru. Nie zabraknie także wzruszeń. W Polsce film będzie można oglądać od 21 lipca!Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia to historia to opowieść o początkach kariery i wielkiej miłości. W roku 1962 Olli Mäki, amator z niewielkiego miasteczka wkracza do świata sportu i staje się coraz bardziej popularny. Jako ulubieniec Finlandii przekracza kolejne bariery i osiąga kolejny sukcesy. Pewnego dnia na weselu poznaje uroczą dziewczynę, w której zakochuje się bez pamięci. Tuż przed najważniejszym meczem w swojej karierze nie potrafi się skupić i nieustannie myśli o kobiecie. Według trenera i środowiska sportowego miłość jest dla młodego boksera tylko przeszkodą w zdobyciu tytułów.

Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia opowiada o wielkiej miłości, sporcie, dążeniu do celu i problemach egzystencjalnych młodego sportowca. Czy zdecyduje się na związek? O tym dowiecie się z filmu.

Obraz został obsypany wieloma nagrodami, otrzymał między innymi Europejską Nagrodę dla europejskiego odkrycia roku. Jest świetnie sfotografowany i przepełniony niezwykłym klimatem. Zobaczcie sami! 🙂

 

 

Related content