Icon of the Seas - największy wycieczkowiec świata

Icon of the Seas – największy wycieczkowiec świata powstał w Finlandii

Opublikowany Dodaj komentarz

Icon of the Seas to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej luksusowych statków. W pierwszy rejs wypłynie w styczniu 2024 roku. Ma aż 365 metrów długości, 20 pokładów, park wodny i mnóstwo atrakcji. Kolos jest napędzany skroplonym gazem LNG, który obecnie jest najczystszym paliwem.

Icon of the Seas powstał na terenie stoczni Meyer w Turku, w południowo – zachodniej Finlandii. Przeszedł już fazę testów. Według planów wyruszy w swój pierwszy rejs w styczniu 2024 roku. Docelowo będzie pływał po Karaibach. Inwestorem statku jest Royal Caribbean International. To firma z ponad 50 – letnim doświadczeniem w branży turystycznej. „Ikona mórz” jest „naj” pod każdym względem!

Icon of the Seas morską potęgą!

Icon on the seas
fot. Royal Caribbean Presscente

Icon on the Seas jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej luksusowych statków na morzu. Zapewni pasażerom niezapomniane doświadczenia, niezależnie od tego, czy podróżują oni dla przygody, relaksu czy rozrywki . To miejsce zarówno dla osób podróżujących samotnie jak i dla rodzin z dziećmi. Z 20 pokładów aż 18 będzie dostępnych dla turystów. Znalazło się tam aż 40 restauracji, 7 basenów, gigantyczny park wodny, teatry, kluby nocne. Co ważne większość atrakcji będzie dostępna w ramach biletu na rejs.

fot. Royal Caribbean Presscente

Kabiny i obsługa

fot. Royal Caribbean Presscente

Do dyspozycji gości statku będzie aż 2805 kabin, które zostały zaprojektowane, aby zapewnić maksymalny komfort i relaks dla pasażerów. Ich wnętrza charakteryzują się eleganckim stylem i wysokim standardem wykończenia. Statek jednorazowo będzie mógł zabrać ponad 5000 osób. Podczas rejsów Icon of the Seas pasażerom będzie towarzyszyć aż 2350 członków załogi. Statek jest naprawdę gigantyczny nie tylko ze względu na maksymalną możliwą ilość pasażerów, ale także dlateo, że wycieczkowiec jest dłuższy od słynnego Titanica o ponad 100 metrów.

Czytaj także: Turcja dla zielonych

40 restauracji na 18 pokładach

fot. Royal Caribbean Presscente

Podróż na Icon of the Sea to prawdziwa uczta dla podniebienia. Statek oferuje bogatą różnorodność kulinarną, która zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających smakoszy. Restauracje będą serwować dania z całego świata, od kuchni włoskiej i francuskiej, przez kuchnię azjatycką, po dania inspirowane lokalnymi specjałami. Bez względu na preferencje kulinarne, każdy pasażer znajdzie coś dla siebie.

Eko statek

fot. Royal Caribbean Presscente

W kwestii ekologii pada kolejny rekord! Kolos mimo swoich gigantycznych rozmiarów jest bardzo przyjazny środowisku! Firma firma Royal Carribean International ogłosiła, że to najbardziej eko wycieczkowiec w ich flocie. Statek został wyposażony w technologię ogniw paliwowych i możliwość odzyskiwania ciepła odpadowego. Bedzie więc napędzany skroplonym gazem ziemnym (LNG). Ponadto zastosowano mnóstwo rozwiązań, które służą procesowi recyclingu.

Informacje praktyczne

fot. Royal Caribbean Presscente

Rejsy wycieczkowcem będą trwały 7 dni. Pasażerowie będą mogli do niego wsiąść w Miami, a następnie będą pływać po Karaibach. Dziewiczy rejs jest zaplanowany na 28 stycznia 2024 roku. Rejsy są już w sprzedaży – goście mogą je rezerwować od października 2023. stronę: http://www.royalcaribbeancruises.pl/


Related content