Helsińskie zbrodnie - fiński serial na Netflixie

„Helsińskie zbrodnie” na Netflixie

Opublikowany Dodaj komentarz

Helsińskie zbrodnie („Helsingin herra”) to fiński serial kryminalny z 2019 roku. Akcja serialu rozgrywa się w stolicy Finlandii i skupia się na pracy detektywa Kari Sorjonaena. Pierwszy sezon jest dostępny na platformie Netflix.

Serial oparty jest na powieściach autorstwa znanego fińskiego pisarza Matti Rönkä. Pierwszy sezon dostępny na Netflixie składa się z 8 odcinków i opowiada o przygodach policjanta który prowadzi śledztwa w sprawach związanych z przestępczością. Widzowie poznają różne przypadki kryminalne, które Sorjonen stara się rozwiązać. Poznajemy tam też ludzkie relacje, zależności i codzienne problemy.

Fabuła

„Helsińskie zbrodnie” to produkcja, która wyróżnia się bardzo specyficznym stylem narracji, połączonym z elementami thrillerów psychologicznych. Skupia się na śledztwach i zbrodniach, ale również eksploruje tajemnice, konflikty i życie osobiste głównych bohaterów. Kari Sorjonen jest nie tylko genialnym detektywem, ale również zmaga się z własnymi problemami emocjonalnymi i traumami.

Helsinki w roli głównej

W serialu zaprezentowane są zarówno charakterystyczne miejsca w Helsinkach, jak i te mniej znane. Widzowie mają szanse poczuć klimat stolicy Finlandii. Co ciekawe stolica Finlandii uważana jest za jedno z najbezpieczniejszych miejsc w Europie. Nie macie się więc czego obawiać.

Related content