Helsinki z psem

Helsinki z psem – transport, nocleg, kawiarnie

Opublikowany Dodaj komentarz

Czy zwiedzanie Helsinek z psem jest możliwe? Czy czworonogi są mile widziane w hotelach albo restauracjach? Przez wyjazdem do stolicy Finlandii sprawdziłam te informacje u źródła!

Podróżowanie z psem z roku na rok staje się coraz prostsze. Większość europejskich stolic jest otwarta dla naszych małych przyjaciół. Od kiedy w moim życiu pojawił się Franek, staram się zabierać go w każde możliwe miejsce. A jeśli nawet mój pies zostaje w domu, zawsze sprawdzam jak sytuacja wygląda w danym mieście czy regionie. Tak było i tym razem. Aby uzyskać więcej szczegółów skontaktowałam się z Informacją Turystyczną w Helsinkach!

Transport do Helsinek

Do Helsinek można dotrzeć z Polski na dwa sposoby. Drogą lotniczą (Ryanair, LOT) oraz promem. Na pokład samolotów Ryanair psy nie mają niestety wstępu. W przypadku LOTu psiaka można już zabrać. Jeśli jest niewielkich rozmiarów, może przebywać z wami wewnątrz kabiny. Większe czworonogi spędzają lot w odpowiednich klatkach w luku bagażowym. Więcej informacji znajdziecie na stronie LOT.com. Do stolicy Finlandii możecie dostać się także promem z Tallina, który jest oddalony od Warszawy o 960 km. Dotrzecie tam słyną trasą Via Baltica (około 11h godzin samochodem). Podróż promem zajmuje w zależności od przewoźnika od 2 do 2,5 h. Dla psa będzie trzeba wykupić dodatkowy bilet.

Czytaj także: Wjazd do Helsinek

Helsinki z psem – dokumenty

Decydując się na wyjazd z psem do Helsinek, należy mieć ze sobą poniższe dokumenty:

  • paszport (do wyrobienia u weterynarza)
  • czip
  • szczepienie przeciwko wściekliźnie
  • dokument potwierdzający odrobaczanie

Nocleg z psem w Helsinkach

Nocleg z psem w Helsinkach nie stanowi żadnego problemu. Sama przeszukałam mnóstwo hoteli, apartamentów, czy prywatnych mieszkań i w 90% z nich pozwala na zabranie czworonoga. Niekoniecznie obowiązuje jakakolwiek dodatkowa opłata. Warto skorzystać z usług Booking.com.

Restauracje i bary

Jeśli jesteście w Finlandii, wizyta w restauracji serwującej tradycyjne fińskie dania to absolutny must have. Jeśli obawiacie się o zakazy wstępu dla czworonogów, naprawdę nie musicie! W tym mieście jest całe mnóstwo miejsc, do którego możecie zabrać wasze pupila, w tym między innymi: Vastarannan kiiski, Café Regatta, Pontus, Way Bakery. Na miseczkę z wodą też można liczyć! Aby zobaczyć listę tych miejsc zajrzyjcie na stronę: My Helsinki,

Muzea i galerie sztuki

Do większości muzeów i restauracji w Helsinkach wstęp mają wyłącznie psy asystujące. Jednak, co ciekawe czworonogi mogą pojawiać się w helsińskich bibliotekach! Lista bibliotek

Centra handlowe

Psy mogą pojawiać się w większości centrów handlowych na terenie Helsinek. Przed wizytą w danym miejscu warto się upewnić. Można też zapytać o zgodę na wstęp przy wejściu do konkretnego budynku.

Czytaj także: Loty do Helsinek za 39 zł!

Rajasaari – wyspa dla psów

Na koniec zostawiłam absolutną wisienkę na torcie! Rajasaari to mała wyspa w pobliżu pomnika Sibeliusa w Taka-Töölö. To istny raj dla psiaków nie tylko z powodu tego, że mogą tam przebywać, ale także dlatego, że mogą tam pływać! To się dopiero nazywa zabawa! A i w Helsinkach jest mnóstwo parków i zielonych terenów, w których wasz pupil poczuje się jak w raju!Related content