Helsinki Day 2017

Opublikowany Dodaj komentarz

Helsinki Day to jedna z najważniejszych imprez odbywających się w stolicy Finlandii. Na mieszkańców i turystów będzie czekało mnóstwo atrakcji. W związku z tegorocznym świętem 100-lecia kraju możemy liczyć na wyjątkowy program rozrywkowy.  
Helsinki Day (urodziny Helsinek)  w tym roku będziemy obchodzić aż przez dwa dni: 11 i 12 czerwca. Okazja do świętowania jest podwójna bowiem rok 2017 jest dla tego kraju absolutnie wyjątkowy. To stuletnia rocznica istnienia tego państwa.Tradycja hucznego świętowania urodzin Helsinek narodziła się w 1959 roku. Od tamtego czasu w mieście z roku na rok odbywa się coraz więcej eventów, do których chętnie dołączają instytucje kulturalne, firmy, kluby, czy przeróżne organizacje. Każdy znajdzie coś dla siebie.


Podczas dwudniowych uroczystości zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści nie będą się nudzić. Właściwie na każdej ulicy zastaniemy atrakcje. Partnerami tego święta są nie tylko państwowe jednostki, ale przede wszystkim firmy, organizacje, restauracje, czy puby. Eventy odbywają się w muzeach, parkach, a także ulicach. Szczegółowy program znajdziemy na stronie Helsinki Day.

Related content