Zdrowo i sportowo po fińsku w Opocznie

Finlandia w sercu Polski

Opublikowany Dodaj komentarz

11 grudnia 2022 w Opocznie powstanie fińskie miasteczko ze strefą saun i basenem do morsowania! Mieszkańcy będą także mogli wziąć udział  w Biegu Mikołajów i Mikołajek, Nordic walkingu, czy Przejeździe rowerów z olimpijczykami.  Nie zabraknie koncertów, kiermaszu świątecznego i unoszącego się nad miastem klimatu świąt. Wydarzenie jest wspierane przez Ambasadę Finlandii.

Finlandia to kraj milionów drzew i tysięcy krystalicznie czystych jezior! To także ojczyzna św. Mikołaja i sportów zimowych. Opoczno to miasto, które słynie ze sportu i wybitnych sportowców, dlatego tez w okresie przedświątecznym stawia na fiński (zdrowy) styl życia. Atrakcji będzie naprawdę mnóstwo. Patronat nad wydarzeniem objęła Päivi Laine – Ambasador Finlandii w Polsce!

Fińskie miasteczko w Opocznie

W centrum miasta powstanie  fińskie miasteczko, w którym pojawią się miedzy innymi sauny, basen do morsowania oraz podgrzewana balia. Nie zabraknie fińskich zabytków i zwyczajów!

Zdrowo i sportowo

Zdrowo i sportowo po fińsku w Opocznie

Finlandia sportem stoi, dlatego też tego dnia wystartuje:

Bieg Mikołajów i Mikołajek na 5km

Nordic walking ( marsz 5km) 

Przejazd rowerów z olimpijczykami (5 km)

Będą z nami między innymi: Wanda Panfil, Adam Wdówka, Bartek Adamus,  Mieczysław Nowicki i ekipa olimpijczyków z województwa łódzkiego. Wpływy z zakupów pakietów startowych zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia Pomagajmy Zwierzętom.

Profilaktyka

Stworzymy też strefę zdrowia z badaniami profilaktycznymi. Będzie można przejść kurs pierwszej pomocy, a także przejść szkolenie z obsługi defibrylatora.  Chętni będą mogli zarejestrować się w bazie DKMS, a także uzyskać informację na temat oddawania krwi.  Dietetycy będą udzielać porad żywieniowych. Będzie można także sprawdzić stan swojej cery.

Kiermasz świąteczny i koncerty

Zdrowo i sportowo po fińsku w Opocznie

Nasze wydarzenie nie mogłoby odbyć się bez kiermaszu świątecznego! Na placu przed Miejskim Domem Kultury będzie unosił się zapach tradycyjnego grzanego wina z goździkami! To nie jedyna miejsce, gdzie będzie można porządnie się rozgrzać! Opoczyński MDK przygotował także niespodzianki muzyczne. Wystąpią: Studio Piosenki Ton, Zespół wokalny Cantabile, Zespoły Śpiewacze Kół Gospodyń Wiejskich. Na finał wystąpią Arkadiusz Solarz oraz Wiola Kupis z towarzystwem zespołu!

O 17:00 Mikołaj oficjalnie odpali miejską iluminację!

Każdy znajdzie tego dnia coś dla siebie. Musicie być z nami 😊

Zdrowo i sportowo po fińsku w Opocznie

Related content