Film dziewczyny

„Dziewczyny”- fiński kandydat do Oscara od 29 września w polskich kinach!

Opublikowany Dodaj komentarz

Głośny film „Dziewczyny” od jutra będzie można zobaczyć także w Polsce! Historia dojrzewających Mimmi, Rönkkö i Emmy na długo zostanie w waszej pamięci! Dlaczego warto zobaczyć tę produkcję?

Obraz wyreżyserowany przez Alli Haapasalo to opowieść o przyjaźni, miłości, odkrywaniu seksualności i problemach współczesnych nastolatek. Dla Polaków może okazać się dość zaskakujący! Finlandia, w której toczy się jego akcja jest krajem niezwykle otwartym, zwłaszcza w kwestii tolerancji LGBT +.

Po pierwsze emocje

dziewczyny

Mimmi i Rönkö to dwie przyjaciółki, które jednocześnie wchodzą w dorosłość. Żyją na 100%. Pracują, imprezują i eksperymentują. Szalona Rönkö szuka idealnego partnera seksualnego. Mimmi mocno przeżywa trudną relację z matką. Pewnego dnia na jej drodze staje świetnie zorganizowana Emma. Między dziewczynami zaczyna rodzić się coraz mocniejsze uczucie. „Dziewczyny” to film przepełniony emocjami, buzującymi hormonami, napięciem seksualnym i relacjami międzyludzkimi. Nie można przejść obok niego obojętnym i przecież o to właśnie chodzi!

Czytaj także: Helsinki z psem

„Dziewczyny i inspirujące spotkanie

Podczas warszawskiej premiery filmu odbyła się bardzo ciekawa dyskusja na temat filmu, dojrzewania, seksualności i otwartości społeczeństwa Finlandii. Gościnami były Päivi Laine (Ambasador Finlandii), Martyna Wyrzykowską (Sexed.pl), Zofia Krawiec („Miłosny Performans”) oraz prowadząca – Kinga Kozacką (Szwedzki Stół Filmowy). W trakcie spotkania pojawiały się także pytania i przemyślenia ze strony publiczności. Co ważne sala kinowa była wypełniona niemal do ostatniego krzesła. Widzowie byli żywo zainteresowani zarówno samym obrazem jak i opiniami, które pojawiły się podczas konwersacji.

Nagroda publiczności na Sundance

„Dziewczyny” to nie tylko fiński kandydat do Oscara. To film, który już odnosi pierwsze sukcesy – chociażby uznanie publiczności podczas festiwalu Sundance. Produkcja wręcz kipi emocjami i zmusza do przemyśleń. Przewijające się wątki, nieustannie się krzyżują, są też obrazem fińskiego społeczeństwa. Niektóre zachowania mogą się dla nas Polaków okazać dość szokujące. Czy to dobrze? Czy źle ? To nie jest istotne! Najważniejsze jest wywoływanie emocji i zaangażowanie. Film jest świetny! Koniecznie wybierzcie się do kina!


Related content