Dodatki w stylu skandynawskim

Dodatki w stylu skandynawskim – na które warto postawić?

Opublikowany Dodaj komentarz

Styl skandynawski na dobre zagościł w polskich domach. Minimalizm i wykorzystanie surowców naturalnych to jego znaki rozpoznawcze. Aranżacja wnętrz w duchu skandynawskim nie jest ani trudna, ani droga! Warto zacząć od dodatków!

Styl skandynawski nie jest chwilową modą! To nurt, który od wielu już prężnie rozwija się w architekturze i wyposażeniu wnętrz. Polega na sprytnym połączeniu tradycji z nowoczesnością, bez niepotrzebnego ograniczenia przestrzeni. Jeśli chcesz zmienić wygląd swojego mieszkania, wcale nie musisz mieć grubego portfela. Czasami wystarczy zrobienie gruntownych porządków, pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów i postawienie na te, które będą użyteczne i ocieplą wnętrza. Gdzie szukać inspiracji? Koniecznie zajrzyj na FAVI.pl! To wyszukiwarka, która skupia sklepy internetowe oferujące wysokiej jakości produkty. Umożliwia różne opcje filtrowania, udostępnia duży wybór przedmiotów i marek. A co najważniejsze dzięki temu pozwala na dużą oszczędność czasu!

Bądź hygge

Skandynawski styl
Fot. FAVI.pl

Skandynawia kojarzy się przede wszystkim ze słynnym „hygge„. To słowo pochodzące z duńskiego i jest nieprzetłumaczalne. Można określić je jako stan wewnętrzne równowagi i totalnego relaksu. Jak go osiągnąć? Za pomocą tak zwanych „umilaczy”, takich jak podgrzewacze, świece, latarenki, które są w stanie stworzyć naprawdę przyjemny klimat. Pachnące świece mają dwa zastosowania. Nie tylko będą elementem wyposażenia mieszkania, ale pozwolą osiągnąć stan totalnego odprężenia. Zwłaszcza w nadchodzącym okresie jesienno-zimowym!

Drewniane dodatki

Skandynawski styl
Fot. Favi.pl

Styl skandynawski to nic innego niż połączenie nowoczesności z naturalnymi surowcami. Absolutnym numerem jeden jest oczywiście drewno! Czy wyobrażasz sobie kraje nordyckie bez drzew? Oczywiście, że nie! To ich znak rozpoznawczy. Na jakie dodatki warto zwrócić uwagę? FAVI.pl proponuje sporo opcji w skandynawskim duchu. Mi szczególnie spodobały się drewniane i bambusowe zegary. To bardzo proste projekty, ale jakże estetyczne. Są w stanie ocieplić niemal każde pomieszczenie. W nowoczesnych przestrzeniach ciekawie będą komponowały się drewniane lustra, doniczki i stojaki.

Skandynawski styl i natura

Skandynawski styl
Fot. FAVI.pl

Mieszkańcy krajów nordyckich kochają naturę! Spędzają czas na świeżym powietrzu, aktywnie uprawiają sport i starają się maksymalnie wykorzystywać to co daje nam nasza planeta. Rośliny są obecne w większości domów na północy Europy. Po pierwsze produkują życiodajny tlen, oczyszczają powietrze i działają kojąco. Jeśli więc chcesz aby twoje mieszkanie było urządzane w duchu skandynawskim, koniecznie postaw na obecność roślin, a co za tym idzie odpowiednie doniczki i stojaki na kwiaty. Przeszukując oferty sklepów na stronie FAVI znalazłam prawdziwą kopalnię tego typu produktów. W moim przypadku im więcej kwiatów, tym lepiej, wiec zdecydowanie stawiam na stojaki, które przyjmą dużą ilość roślin! W zależności od wnętrza twojego mieszkania możesz postawić na opcję w całości drewnianą, metalową, albo drewniano – metalową.

Czytaj także: Laponia i hotele z lodu

Ramki i zdjęcia

Skandynawski styl
Fot. FAVI.pl

Ramki ze zdjęciami nadają wnętrzom osobistego charakteru. Przypominają o bliskich i ważnych wydarzeniach z życia. To także przedmioty, które królują w skandynawskich wnętrzach. Modeli, kształtów i materiałów, z których zostały wykonane jest mnóstwo. Ja uwielbiam kolaże składające się z kilku, bądź kilkunastu zdjęć. Takie też królują w moim domu.

Tapeta

Skandynawski styl
Fot. FAVI.pl

Filtrując produkty na stronie FAVI zwróciłam uwagę na kapitalne tapety. Choć może do typowych dodatków trudno je zaliczyć, to jednak mogą się okazać tym elementem mieszkania, który jest w stanie nadać mu skandynawskiego charakteru. Opcji jest całe mnóstwo. Od delikatnych wzorów, po te bardzo intensywne. W ostatnim czasie królują motywy roślinne w przeróżnych wariantach. Warto pamiętać o tym, że tapeta jest w stanie totalnie zmienić wygląd wnętrza. Intensywne wzory powinny mocno ograniczyć dodatki i odwrotnie – delikatna tapeta daje pole do popisu dla dodatków. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Artykuł sponsorowany


Related content