Sauna

Opublikowany Dodaj komentarz

Nie mam wątpliwości, że jest to absolutnie zasłużony tytuł. Sauna fińska jest znana na całym świecie, a korzystanie z niej może przynieść same korzyści. Mieszkańcy Finlandii nie wyborażają sobie życia bez tego wynalazku. Sauny znajdziecie niemal w każdym fińskim domu, co wiecej w miastach istnieją tak zwane sauny miejskie. Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o zdecydowanie największej fińskiej saunie na świecie, a znajduje się na terenie Rauhalathi.

Naturpolis 4054 8493 2

fot.Visit Finland

Rauhalahti – to słynny w całej Finlandii ośrodek wypoczynkowy znajdujący się w okolicach Kuopio, przyciągający corocznie tysiące gości. Ośrodek jest położony nad jeziorem Kallavesi, na jego terenie znajdziemy domki, kampingi, pola namiotowe, restauracje z tradycyjnym fińskim jedzeniem, różnego rodzaju boiska, a także setki saun. Najpopularniejszą z nich jest największa na świecie wpisana do księgi rekordów Guinnessa Sauna Jätkänkämppä.

Została ona zbudowana w 1950 roku i znajduje się na brzegu jeziora Kallavesi. Jednocześnie może do niej wejść aż 100 osób. W czasie bicia Rekodru Guinnessa do sauny weszły aż 103 osoby z 47 krajów świata. W budynku sauny znajdują się prysznice, szatnie, a na zewnątrz bezpośrednie zejście do jeziora.

Jako, że sauna zdobyła pierwsze miejsce jako najlepszy fiński towar eksportowy, turyści przyjeżdżający do kraju powinni skorzystać z pobytu w Jätkänkämppä, potem wskoczyć do jeziora, a zimą wprost do przerębla. W pobliżu sauny znajdują się także restauracja z trofeami myśliwskimi. Osoby przyjeżdżające do ośrodka Rauhalahti mogą przebywać blisko natury, a także zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda fiński sposób na relaks.

Więcej informacji na temat sauny i innych fińskich „wynalazków” znajdziecie w kolejnych postach.

sauna2

fot. Visit Finland

Related content