Zabrze

Zabrze na czarno-białych fotografiach

Opublikowany Dodaj komentarz

Zabrze ma do zaoferowania turystom mnóstwo atrakcji. Na nudę nie można tam narzekać. Jednak zanim opowiem Wam o ciekawych miejscach, chciałabym pokazać Wam kilka czarno-białych fotografii z mojej ostatniej wizyty w tym mieście.

Zabrze

Jeśli śledzicie mojego bloga, pewnie zdążyliście zauważyć, że uwielbiam czarno-białe fotografie. Uważam, że w niezwykły sposób pobudzają wyobraźnię i są po prostu wyjątkowe. W bardzo wielu przypadkach czarno-białe zdjęcie jest w stanie w bardzo przejmujący sposób opowiedzieć konkretną historię.

Zabrze z klimatem

Zabrze

Kiedy tylko wróciłam z Zabrza chciałam opowiedzieć o tym mieście właśnie w czarno-białych kolorach. Zabrze ma niepowtarzalny klimat. Choć dzisiaj dawna sztolnia i kopalnia już nie funkcjonują i są obiektami turystycznymi (warto je zobaczyć!), to tą dawną górniczą tradycję czuć w tamtejszym powietrzu.

Zabrze

Zabrze to miasto z tradycjami. Górnictwem zajmowały się całe pokolenia. Charakterystyczny śląski akcent można usłyszeć na ulicach, czy w tramwajach. Ja swoją wizytę rozpoczęłam od spaceru po Biskupicach. To najstarsza część miasta, składająca się z wysokich domów mieszkalnych z czerwonej cegły.

Zabrze

Mieszkali i nadal mieszkają tam górnicy i zabrzańscy robotnicy. Warto podejść także do tamtejszego cmentarza ewangelickiego. Widok opuszczonych nagrobków i pusta kaplica zrobią na Was ogromne wrażenie.

Zabrze

W porównaniu z tętniącą życiem Warszawą Zabrze jest dużo bardziej spokojnie i wyciszone. Nie znajdziecie tam wysokich wieżowców, a raczej charakterystyczną dla śląska architekturę. Moją uwagę zwróciły niewielkie sklepiki i jedyne w mieście studyjne kino.

Sztolnia Królowa Luiza

Zabrze

Do Zabrza wybrałam się głównie z powodu Sztolni Królowa Luiza. Od jakiegoś czasu zwiedzenie tego obiektu kołatało się w mojej głowie. W lutym wreszcie się udało dotrzeć na Śląsk i muszę przyznać, że wróciłam absolutnie zachwycona. Moja relacja z wizyty w Sztolni Królowa Luiza. To nie tylko kolejny zabytek na mapie naszego kraju.

Zabrze

To nowoczesne centrum interaktywne, w którym zarówno dorośli, jak i najmłodsi znajdą coś dla siebie. Jeśli tylko planujecie wizytę na Śląsku, koniecznie weźcie pod uwagę to miejsce…

Zabrze

Related content