Wystawa Titanic

Opublikowany 23 komentarze

Wystawa Titanic to niewątpliwie jedna z najważniejszych atrakcji na turystycznej mapie Warszawy. Listy, pamiętniki, pamiątki, fragmenty wyposażenia statku, to tylko niektóre z przedmiotów, które możecie tam zobaczyć.

Wystawa Titanic

Któż z nas nie zna słynnej historii statku, który miał być niezatapialny? Kto z nas nie oglądał nagrodzonego jedenastoma Oskarami filmu z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio?

Wystawa Titanic

Takich osób jest chyba bardzo niewiele. Jednak historia katastrofy tego ogromnego statku to przede wszystkim historie zwykłych ludzi i właśnie to zauważamy podczas zwiedzania tej wystawy.

Wystawa Titanic: historia statku

Wystawa Titanic

Wystawa Titanic pokazuje historię  tego ogromnego statku od roku 1907, kiedy to w londyńskiej posiadłości lorda Jamesa Pirrie powstaje koncepcja budowy Titanica –  aż do momentu jego zatonięcia. To potężna dawka wiedzy historycznej, ale nie tylko.

Wystawa Titanic

Zwiedzający mają możliwość przeczytania listów i  fragmentów pamiętników tworzonych przez pasażerów feralnego rejsu. Dowiadujemy się jak wyglądała podróż i pod jak wielkim wrażeniem konstrukcji byli ludzie znajdujący się na pokładzie tego kolosa.

Wystawa Titanic: rekwizyty

Titanic

Titanic zatonął 15 kwietnia 1912 roku, zabrał na dno Oceanu Atlantyckiego 1495 pasażerów. Jego wrak został odnaleziony dopiero pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Wystawa Titanic

Ekipy badawcze wydobyły z jego pokładu mnóstwo przedmiotów. Dziś możecie je zobaczyć na własne oczy. Poza sylwetkami najważniejszych osób związanych z budową statku oraz członków załogi, to właśnie przedmioty wydobyte ze statku robią na zwiedzających największe wrażenie. Poza nimi w Pałacu Kultury i Nauki nie brakuje także rekonstrukcji.

Wystawa Titanic

Zobaczycie jak wyglądały  kabiny pierwszej i drugiej klasy, mostek kapitański, korytarze, wnętrze restauracji, kotłownie, czy słynne z filmu ” Titanic” schody, na których główna bohaterka czekała na Jacka.

Wystawa Titanic

Oczywiście nie mogło zabraknąć pięknego naszyjnika Serce Oceanu, który filmowa Rose miała na sobie. Pojawił się także prototyp góry lodowej, która doprowadziła do katastrofy statku.

Wystawa Titanic

Na mnie największe wrażenie zrobiło przejście korytarzem, który imitował ten prawdziwy z wnętrza Titanica. Tam naprawdę można poczuć prawdziwy klimat tego statku i przenieść się choć na chwilę do początków XX wieku.

Wystawa Titanic: praktycznie

Wystawa Titanic

Mobilna Wystawa Titanic przebywa na terenie stolicy od kwietnia do 9 października na terenie Pałacu Kultury i Nauki. Wystawa jest otwarta codzienne od 9:00. Ostatnie bilety możecie kupić o godzinie 20:00. Cena biletu normalnego to 44, 90. Dostępne są także bilety ulgowe.

Wystawa Titanic

 

 

 

 

 

Related content

 • Woow, robi wrażenie ta wystawa !! Co prawda nie widziałam jej na żywo ale już nawet za pośrednictwem internetu czytając u Ciebie – poczułam dreszczyk emocji – zwłaszcza czytając o realnych przedmiotach wydobytych z tego statku i możliwości przejścia się korytarzem. Piszesz, że do dziewiątego października można podziwiać wystawę na terenie Pałacu Kultury i Nauki a gdzie później ? Jest coś Ci wiadomo ?

 • Patrycja Czubak

  Niesamowita wystawa, aż szkoda że mieszkam tak daleko. Szkoda tych wszystkich ludzi, którzy zginęli 🙁

 • Planowałam się wybrać. Miałam to nawet wpisane w kalendarz i się nie udało 🙁 a szkoda bo wygląda naprawdę imponująco 🙂

 • Aaaaa tylko do dziś? Jaka szkoda, gdyby była w listopadzie to bym się wybrała na pewno!

 • Wow, no to jest taki spacer w przeszłość, niemalże można dotknąć tej zabójczej góry, poczuć klimat statku i usłyszeć muzykę na balu… 🙂 Dzięki za tę relację!

 • To musiała być ciekawa lekcja 🙂 Szkoda, że do stolicy mam daleko, zawsze mnie facynował Titanic i jego historia 🙂

 • To sie nazywa wystawa! Szkoda że szybciej o niej nie wiedziałam 🙁 Widać że jest co oglądać, że fakt historia znana tym ciekawsze to wszystko sie wydaje. widzę ścianke z nazwiskami ofiar, to naprawde takie zetknięcie się z każdym z tych pasażerów.

 • Na taką wystawę chętnie bym się wybrała, to musi być niesamowite uczucie poznać ten klimat. Bardzo ciekawa propozycja. 🙂

 • Paula Paullaa

  Swietnie super 🙂 robi wrażenie !

 • Ja w czerwcu również miałam okazję pojawić się na tej wystawie (pisałam o tym w poście na blogu: http://www.simplistic.pl/2016/06/przyznam-szczerze-ze-post-ten-pisany.html). Niestety mnie nie przypadła do gustu, zbyt dużo replik, do tego cena dużo za duża, ponadto – mimo, że jestem ogromną fanką Titanica i jego historii – miałam wrażenie, że wystawa ciągnie się w nieskończoność. 🙂

 • Nie udało mi się dotrzeć na wystawę i trochę żałuję. Słyszałam, że mnóstwo eksponatów można tam znaleźć i dla fanów historii to prawdziwa gratka.

 • Słyszałam, że mają zrekonstruować statek, ale na ile jest to prawdziwa informacja to nie wiem.

  • Tak, Chińczycy mają go budować albo już budują, ale ma pływać tylko po Jangcy, więc trochę inny urok. Ale przynajmniej góry lodowej nie spotkają 😉

  • To byłoby coś! 🙂

 • O właśnie, zastanawiałem się niedawno, czy nie wybrać się na tę wystawę. Super sprawa!

 • To prawda, historia Titanica to przede wszystkim historia ludzi, którzy byli na tym statku w momencie katastrofy. Bardzo żałuję, że jestem tak daleko od Warszawy, bo z przyjemnością bym się wybrała na tą wystawę, póki co, cieszę się, że o niej napisałaś. Prawie jakbym tam była

 • Patrycja Bąk

  Przepiękne fotografie! Szkoda, że było mnie akurat w Polsce! Wystawa -marzenie dla każdego fana Titanica 🙂