Taras Widokowy PKiN

Opublikowany 23 komentarze

Taras Widokowy PKiN w Warszawie jest jedną z najważniejszych atrakcji na mapie stolicy. Widok miasta z wysokości trzydziestu pięter robi ogromne wrażenie. Warto to wszystko zobaczyć na własne oczy.

Taras Widokowy PKiN

Mieszkam w Warszawie od wielu lat. Obok PKiN przejeżdżam średnio kilka razy w tygodniu. Jego widok nie robi już na mnie specjalnego wrażenia. Zupełnie inaczej jest z turystami. Niemal każdy po wizycie w stolicy przywozi ze sobą zdjęcie tego ogromnego budynku.

Kiedy odwiedził mnie kuzyn ze Stanów nie miałam więc wątpliwości, że właśnie to miejsce muszę mu pokazać w pierwszej kolejności, Zakupiłam bilety na Taras Widokowy na XXX piętrze. Muszę przyznać, że obydwoje wróciliśmy stamtąd naprawdę zachwyceni.

 

Pałac Kultury i Nauki jest symbolem Warszawy. Znajduje się w samym sercu miasta. Jest najwyższym budynkiem w Polsce. Zegar, który widnieje tuż pod iglicą jest trzecim pod względem wielkości zegarem w Europie.

Pomysł budowy PKiN zrodził w głowie samego Józefa Stalina, a jego budowa rozpoczęła się w 1952. Dziś ten budynek kojarzy się nam głównie ze Związkiem Radzieckim i czasami komunizmu. W jego wnętrzach położonych jest całe mnóstwo instytucji, a wśród nich miedzy innymi: Kinoteka, Teatr 6 piętro, Collegium Civitas, Sala Kongresowa, czy chociażby Muzeum Techniki.

Podróż do przeszłości

Taras Widokowy PKiN to absolutna perełka dla turystów. Z jego perspektywy możemy zobaczyć stolicę z czterech stron świata. Z całą pewnością dostrzeżecie wszystkie ważniejsze budynki w tym mieście. To naprawdę wyjątkowa okazja. Wjazd na najwyższe piętro tego budynku będzie dla Was swoistą podróżą w czasie.

Bowiem zostaniecie przetransportowani tam windą, którą jest obsługiwana przez panie windziarki. Takiej podróży się nie zapomina. Zwłaszcza jeśli weźmiecie pod uwagę fakt, że PKiN jest otoczony nowoczesnymi wieżowcami. Gwarantuję Wam, że przekraczając drzwi Pałacu przeniesiecie się do zupełnie innego świata.

Jak jest na Tarasie Widokowym PKiN? Bardzo wysoko 🙂 Ogromną wysokość da się odczuć. Jednak nie ma się czego obawiać, to miejsce jest bardzo dobrze zabezpieczone i na pewno nie będziecie tam narażeni na żadne niebezpieczeństwo.Jedyne na co należy się przygotować to silny wiatr. Miejsca widokowe znajdują ze ze wszystkich stron budynku. Możecie tam także kupić pamiątkę, czy posilić się ciepłą kawą czy herbatą.

Zobacz także: Ranking polskich muzeów

Bilety Taras PKiN

Bilety na Taras Widokowy PKiN możecie kupić zarówno w kasach, jak i przez internet.

Normalny: 20 złotych, ulgowy: 15, rodzinny: 12, grupowy: 15.

Godziny otwarcia:

10:00 – 20:00

Od maja do końca września działa Taras Widokowy Nocą

20:00 – 23:00

 

 

Related content