Taras Widokowy PKiN

Opublikowany 23 komentarze

Taras Widokowy PKiN w Warszawie jest jedną z najważniejszych atrakcji na mapie stolicy. Widok miasta z wysokości trzydziestu pięter robi ogromne wrażenie. Warto to wszystko zobaczyć na własne oczy.

Taras Widokowy PKiN

Mieszkam w Warszawie od wielu lat. Obok PKiN przejeżdżam średnio kilka razy w tygodniu. Jego widok nie robi już na mnie specjalnego wrażenia. Zupełnie inaczej jest z turystami. Niemal każdy po wizycie w stolicy przywozi ze sobą zdjęcie tego ogromnego budynku.

Kiedy odwiedził mnie kuzyn ze Stanów nie miałam więc wątpliwości, że właśnie to miejsce muszę mu pokazać w pierwszej kolejności, Zakupiłam bilety na Taras Widokowy na XXX piętrze. Muszę przyznać, że obydwoje wróciliśmy stamtąd naprawdę zachwyceni.

 

Pałac Kultury i Nauki jest symbolem Warszawy. Znajduje się w samym sercu miasta. Jest najwyższym budynkiem w Polsce. Zegar, który widnieje tuż pod iglicą jest trzecim pod względem wielkości zegarem w Europie.

Pomysł budowy PKiN zrodził w głowie samego Józefa Stalina, a jego budowa rozpoczęła się w 1952. Dziś ten budynek kojarzy się nam głównie ze Związkiem Radzieckim i czasami komunizmu. W jego wnętrzach położonych jest całe mnóstwo instytucji, a wśród nich miedzy innymi: Kinoteka, Teatr 6 piętro, Collegium Civitas, Sala Kongresowa, czy chociażby Muzeum Techniki.

Podróż do przeszłości

Taras Widokowy PKiN to absolutna perełka dla turystów. Z jego perspektywy możemy zobaczyć stolicę z czterech stron świata. Z całą pewnością dostrzeżecie wszystkie ważniejsze budynki w tym mieście. To naprawdę wyjątkowa okazja. Wjazd na najwyższe piętro tego budynku będzie dla Was swoistą podróżą w czasie.

Bowiem zostaniecie przetransportowani tam windą, którą jest obsługiwana przez panie windziarki. Takiej podróży się nie zapomina. Zwłaszcza jeśli weźmiecie pod uwagę fakt, że PKiN jest otoczony nowoczesnymi wieżowcami. Gwarantuję Wam, że przekraczając drzwi Pałacu przeniesiecie się do zupełnie innego świata.

Jak jest na Tarasie Widokowym PKiN? Bardzo wysoko 🙂 Ogromną wysokość da się odczuć. Jednak nie ma się czego obawiać, to miejsce jest bardzo dobrze zabezpieczone i na pewno nie będziecie tam narażeni na żadne niebezpieczeństwo.Jedyne na co należy się przygotować to silny wiatr. Miejsca widokowe znajdują ze ze wszystkich stron budynku. Możecie tam także kupić pamiątkę, czy posilić się ciepłą kawą czy herbatą.

Zobacz także: Ranking polskich muzeów

Bilety Taras PKiN

Bilety na Taras Widokowy PKiN możecie kupić zarówno w kasach, jak i przez internet.

Normalny: 20 złotych, ulgowy: 15, rodzinny: 12, grupowy: 15.

Godziny otwarcia:

10:00 – 20:00

Od maja do końca września działa Taras Widokowy Nocą

20:00 – 23:00

 

 

Related content

 • Magda

  Widok rzeczywiście rewelacyjny! Ostatni raz byłam na tym tarasie kilkanaście lat temu, myślę, że czas się znowu tam wybrać! 🙂

 • Nigdy w Warszawie nie zostałam dłużej niż weekend i nigdy nie miałam okazji by pospacerować. Zazwyczaj były to wyjazdy szkoleniowe. Raz zostałam sama z problemem w środku nocy i praktycznie to się zgubiłam, napastowana przez nocne menele przy metrze. Może to miasto i ma swój urok, ale nie wiem czy kiedykolwiek dam jemu kolejną szansę.

  • Takie przypadki z menelami mogą się zdarzyć wszędzie. W Warszawie jest mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzania i niekoniecznie są to nudne muzea. Warto spróbować 🙂

 • Guesswhatpl

  Widok piękny i trzeba go obowiązkowo zaliczyć będąc w stolicy, ale ceny biletów, to lekka przesada.

 • Danuta Brzezińska

  Pamiętam jak wiele lat temu zawsze kiedy byłam w Warszawie taras zaliczałam obowiązkowo. dawno już nie byłam więc fajnie było sobie przypomnieć, że jeszcze jest:-)

 • Uwielbiam PKiN! Jestem nim oczarowana i zakochana. Może nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że jestem z Krakowa 😉
  Przy okazji każdego pobytu w Warszawie staram się przespacerować w okolicach Pałacu Kultury i ponapawać jego widokiem. Jeśli nie czytałaś książki „Jako wyraz i dowód przyjaźni”, która jest zbiorem reportaży o PKiN, to serdecznie Ci go polecam 🙂

  • OOO fajnie nie miałam pojęcia o tej książce, chętnie przeczytam 🙂 Pałac ma niepowtarzalny klimat i na pewno warto wejść do środka:)

   • Książkę polecam, jeśli jesteś nią zainteresowana to na moim blogu jest jej recenzja.
    Na tarasie PKiN byłam kilka lat temu, a ostatnio chodzi za mną zwiedzenie całego pałacu i jego wnętrz z przewodnikiem. Myślę, że podczas któregoś z najbliższych pobytów w stolicy się na to skuszę.

 • Pamiętam, że byłam tam, jako dziecko i bardzo mi się podobało. Chyba muszę odwiedzić stolicę 😉

 • Lisy w drodze

  Ho ho, znane rejony. Nawet widzę budynek swojej firmy:) oczywiście byłam, a obecnie pracuję na 20 piętrze więc zbliżony widok mam na co dzień:)

 • Widok z tarasu jest naprawdę ładny! Z wielką ochotą wybiorę się tam kiedy ponownie zawitam do Warszawy 🙂

 • U nas był to obowiązkowy punkt szkolnych wycieczek do Warszawy 😉 najbardziej pamiętam .. windę! Wówczas wydawała się demonem prędkości 😉

  • O tak, wycieczka na ten taras to must have wycieczek szkolnych 🙂 Windy rozwalają system 🙂

 • Uwielbiam przyglądać się różnym miastom z góry! Zabrałam na taras PKiN koleżankę z Francji i bardzo jej się podobało. Warszawa z takiej wysokości prezentuje się naprawdę fajnie 🙂

 • mimo, że się tu urodziłam, to moje wizyty na tarasie pekinu mogę policzyć na palcach jednej ręki… wolę go obserwować z zewnątrz. za to w Pałacu moim ulubionym miejscem jest basen, nie ma takiego drugiego w tym kraju 🙂