Stare Kino Cinema Residence

Opublikowany 19 komentarzy

Stare Kino Cinema  Residence to wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi! To nowoczesny hotel, którego apartamenty dedykowane są kultowym produkcjom filmowym i serialowym z całego świata. Każdy prawdziwy kinoman poczuje się tam jak w raju!

Stare Kino

Łódź to niekwestionowana stolica polskiego filmu. Tam mieści się słynne Muzeum Kinematografii, Aleja Gwiazd, a łódzkie ulice niejednokrotnie służyły jako plan wielu produkcji filmowych i serialowych.

Stare Kino

Jakby tego było mało na terenie Łodzi jesienią 2013 roku powstało wyjątkowe miejsce – Stare Kino Cinema  Residence – hotel, którego pokoje inspirowane są scenografią najważniejszych filmów i seriali z Polski i całego świata.

Stare Kino

Lokalizacja Starego Kina Cinema  Residence nie jest przypadkowa, przy ulicy Piotrkowskiej 120 w 1899 roku powstałe pierwsze kino na ziemiach polskich. A otworzyli je bracia Władysław i Antonii Krzemińscy.

Stare Kino

W sumie na terenie Starego Kina Cinema  Residence  mieszczą się 42 apartamenty, a każdy z nich jest zaprojektowany w zupełnie inny sposób i przenosi gości na plan konkretnej produkcji filmowej.

Stare Kino

Historię polskiej kinematografii możecie znaleźć aż w 22 apartamentach. Zostały one podzielone na epoki, a także gatunki filmowe.

Stare Kino

W tej części nie mogło zabraknąć pokoi inspirowanych: serialami: „Daleko od szosy”, „Stawka większa niż życie”, filmami: „Vabank”, Kingsajz”, czy  „Ziemia obiecana”.

Stare Kino

Zagraniczna część Starego Kina to absolutna klasyka kina światowego. Apartamenty zaprojektowane na wzór scenografii z „Titanica”, „Śniadania u Tiffaniego”, „Przeminęło z wiatrem”, „Różowej pantery”, czy też słynnego „Ojca Chrzestnego”.

Stare Kino

W sumie w części kina światowego znajdują się aż 20 apartamenty.

Stare Kino

We wnętrzach Starego Kina Cinema  Residence znajduje się mnóstwo eksponatów związanych z produkcją filmową – plakaty, zdjęcia, kamery, maszyna służąca do produkcji popcornu, czy też przedmioty związane z dawnymi czasami: stare telefony, wagi itd. Wizyta w tym hotelu to prawdziwa podróż w czasie.

Stare Kino

Stare Kino – ceny

Na terenie hotelu znajdują się 2 sale konferencyjne, sala restauracyjno-bankietowa, sala kinowa, bilboardowa oraz koktajl bar. Każdy z 42 pokoi wyposażony jest w aneks kuchenny i łazienkę. Ceny wynajmu apartamentów rozpoczynają się od 139 złotych.

Stare Kino

Stare Kino Cinema Residence to genialne na filmowej mapie Łodzi. Jest idealnym dopełnieniem miejsc związanych z kinematografią na terenie tego miasta. Pomyślcie o tematycznej wyprawie do Łodzi i odwiedźcie: Muzeum Kinematografii, Aleję Gwiazd, a na koniec spędźcie noc w Starym Kinie Cinema Residence.

Stare kino

Każdy fan kinematografii w Starym Kinie znajdzie coś dla siebie!

Stare Kino Cinema Residence Oficjalna Strona

Piotrkowska 120

Łódź

 

Related content

 • Genialny! Zapisuję go na liście miejsc do odwiedzenia 😀

 • Miejsce, do którego warto zajrzeć, kiedy będzie się w Łodzi. 🙂

 • Ale cudo! Zazdroszczę czegoś tak wspaniałego! 🙂 Jak zdarzy mi się być znów w Łodzi to z pewnością zajrzę!

 • łoooo jakie świetne miejsce! Nigdy nie byłam w Łodzi, więc może jest to okazja by ją odwiedzić 🙂

 • Zatkało mnie, chciałabym się tam teraz przenieść. Ostatnio jestem pod wrażeniem serialu o Eugeniuszu Bodo i taki starokinowy klimat bardzo mnie kręci. Bomba!

 • Anita Skowera

  Uwielbiam takie miejsca! Chętnie zobaczyłabym pokój zaprojektowany na wzór scenografii ze „Śniadania u Tiffaniego” 🙂 Mam straszny sentyment do tego filmu 🙂

 • Świetne! No i znowu o tym wczesniej nie słyszałam

 • Wygląda bardzo klimatycznie, a że jeszcze nigdy nie byłem w Łodzi to kolejny powód do odwiedzenia miasta 😀

 • Podróże Hani

  O, pierwsze słyszę o tym miejscu. A weekend w Łodzi mam już prawie zaplanowany! Dzięki 😉

 • Absolutnie świetnie to wygląda! Dzięki za rekomendację, myślę, że wypróbuję podczas pobytu w Łodzi! Pozdrawiam!