Muzeum Historii Fotografii w Krakowie

Opublikowany 15 komentarzy

Muzeum Historii Fotografii to prawdziwa perełka na mapie Krakowa. Jeśli interesujecie się fotografią, lub po prostu lubicie zdobywać nowe doświadczenia, koniecznie wybierzcie się do tego miejsca. Będzie tam na Was czekała niezwykła wystawa „My(d)lenie oczu”. Gwarantuję, że nie będziecie żałować tej wizyty.

Muzeum znajduje się w samym sercu miasta w urokliwej kamienicy przy ulicy Józefitów. Po przekroczeniu drzwi wejściowych jeszcze wyraźniej poczujecie niesamowity klimat Krakowa.

Ogromne przestrzenie, wysokie pomieszczenia  i skrzypiąca podłoga to znaki charakterystyczne tamtejszych mieszkań i lokali. Takie rzeczy tylko w Krakowie 🙂

Muzeum Historii Fotografii to kopalnia wiedzy dotycząca rozwoju tej dziedziny. Każdy, kto interesuje się fotografią choć w najmniejszym stopniu poczuje się tam jak w raju.

Dowiecie się jak powstawały pierwsze zdjęcia, kiedy i w jakich okolicznościach został wynaleziony pierwszy aparat, w jaki sposób tworzono  portrety i kogo możemy uważać za prekursorów fotografii.

Będziecie mieli niepowtarzalną okazję do zobaczenia scenografii sesji fotograficznych i sprawdzicie dlaczego bohaterowie pierwszych zdjęć portretowych mieli takie smutne miny.

Poza stałą wystawą w Muzeum Historii Fotografii możecie zobaczyć także obecnie ekspozycję „My(d)lenie oczu”. To z kolei nie lada gratka dla sympatyków nauki, i eksperymentów.

W kilku pomieszczeniach znajdziecie gry iluzyjne. Przekonacie się, że czasem nasz wzrok daje się oszukać. Gra światłem, odpowiednie tło, przestrzeń wokół mogą sprawić, że stworzenie złudzenia optycznego wcale nie jest takie trudne.

Wystarczy wiedza i wyobraźnia.Może się okazać, że będziecie mocno zdziwieni. Musicie to wszystko zobaczyć na własne oczy.

Muzeum Historii Fotografii praktycznie

Muzeum znajduje się przy ulicy Józefitów 16 w centrum Krakowa.

Ceny biletów:

normalny: 8 zł

ulgowy: 5 zł

Godziny otwarcia:

środa – piątek 11:00 – 18:00
sobota – niedziela 10:00 – 15:30

 

Related content

 • natasza c

  Uwielbiam oglądać stare zdjęcia…jest w nich to coś. Z przyjemnością odwiedzę to Muzeum będąc w Krakowie

 • Fajne. Ja do Krakowa mam daleko, ale jakiś czas temu odwiedziałam z dzieckiem wystawę kosmiczną w Warszawie.

 • Interesująca wystawa, fajne fotki. No mi do Krakowa całkiem nie po drodze niestety 😉

 • elka

  Dla osób kochających sztukę to naprawdę wyjątkowe miejsce.

 • Niebywałe miejsce!
  Urok starej kamienicy jeszcze bardziej podkreśla klimat wystawy.
  Muszę tam jechać!
  Dzięki Tobie zapisuję sobie kolejny punkt do zwiedzania w czasie urlopu :*

 • Wow… fajne miejsce. Nigdy nie byłam, ale bardzo chętnie bym się wybrała – koniecznie będę musiała odwiedzić, kiedy nareszcie zawitam do Krakowa 🙂

 • Agnieszka Legat

  Jest klimat 🙂 W Krakowie jestem zazwyczaj w czasie jakiejś przesiadki autobusowo-pociągowej, więc można w tym czasie zajrzeć do muzeum. No i całkiem niedrogo.
  Pozdrawiam!
  Agnieszka

 • Uwielbiam nasze krakowskie Muzeum Fotografii. Odwiedzam je raz w roku i zawsze wychodzę z głową pełną inspiracji i nowych pomysłów.
  Polecam każdemu, nie tylko miłośnikom fotografii.

 • La Blonde Vita

  Podoba mi się miejsce. Zapamiętam, by kiedyś odwiedzić. Niestety ciągle mi Kraków nie po drodze!

 • No tak. Byłam w Krakowie tyle razy, ale tam nigdy 😛

 • Żałuję, że rok tempu podczas 2 tygodniowego pomieszkiwania w Krakowie nie zdążyłam tego muzeum odwiedzić. Uwielbiam fotografie i to idealne miejsce dla mnie. Może następnym razem uda mi się je zobaczyć.